וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המדינה עשויה לשלם ליזם 30 מ' שקל פיצויים

שרון קדמי

5.3.2007 / 7:23

קבוצת שפיר נתיב מהיר זכתה במכרז להקמת נתיבי אגרה בכניסות לת"א ולירושלים - אך אף אחד לא שאל את ועדת הכלכלה

המדינה עשויה לשלם פיצויים של 30 מיליון שקל לקבוצת שפיר נתיב מהיר, רק מפני שמישהו שכח לשאול את חברי ועדת הכלכלה אם הם מסכימים להסב נתיב אחד בכניסה לירושלים לנתיב אגרה.

קבוצת שפיר נתיב מהיר זכתה באחרונה במכרז להקמת שני נתיבי אגרה בכניסות לתל אביב ולירושלים. בכניסה לתל אביב עתיד להיסלל נתיב חדש, ובכניסה לירושלים יוסב נתיב קיים לנתיב אגרה. ואולם כדי להסב את הנתיב נדרש אישור של ועדת הכלכלה בכנסת, אך אישור כזה - כך התברר בשבוע שעבר - עדיין לא התקבל.

בדיון שהתקיים בשבוע שעבר בוועדת הכלכלה הודיע היו"ר ח"כ משה כחלון (ליכוד) כי הוועדה לא תאשר את הסבת הנתיב, וכי "הכניסה לירושלים תיוותר חופשית לתמיד".

משרד התחבורה: זהו פרויקט חיוני

הצעתה של שפיר נתיב מהיר התבססה, בין השאר, על תזרים מזומנים עתידי גם מהנתיב המהיר בכניסה לירושלים. כעת עשוי הזכיין לתבוע את המדינה על אובדן הכנסות מהפרויקט למשך 25 שנות הזיכיון. לפי הערכות של גורמים במשרדי הממשלה, הסכום המהוון עשוי להגיע לכ-30 מיליון שקל.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "הפיכת נתיב תחבורה קיים לנתיב מהיר נמצאת בסמכות שר התחבורה, ולפי החוק נדרש גם אישור של ועדת הכלכלה. פרויקט זה אושר על ידי ועדת המכרזים הכוללת את נציגי משרד התחבורה, אגף התקציבים והחשב הכללי.

"בשלב מתקדם של ההליך המכרזי של סלילת הנתיב המהיר לתל אביב הוחלט להוסיף למכרז גם את הנתיב המהיר לירושלים כדי לייעל את ההליך ולחסוך עלויות למדינה. הליכי האישור לנתיב המהיר לירושלים מול ועדת הכלכלה נמצאים בעיצומם. בכל אופן, מדובר בפרויקט BOT, ובמכרז נקבע כי לא יינתן בו מענק הקמה וכן לא ניתנה רשת ביטחון לזוכה. הזכיין שזכה במכרז ימשיך בהקמת הנתיב המהיר לתל אביב בכל מקרה כפי שהתחייב בתנאי המכרז".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "מדובר בפרויקט חיוני ממדרגה ראשונה שישמש את התחבורה הציבורית ואת הרכב הפרטי בשעות העומס ויהווה אלטרנטיווה תחבורתית נוספת לירושלים. אנו משוכנעים כי נצליח לשכנע את יו"ר הוועדה וחבריה בנחיצות הפרויקט, הפותח עורק תחבורה חלופי לבירה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully