וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עלות גידול ילד עד גיל 17 בארה"ב - מיליון דולר

TheMarker

5.3.2007 / 16:04

החישוב הממשלתי מסתכם רק ב-279,450 דולר למשפחה במדרגת ההכנסה השלישית בגובהה

גידול ילד עד גיל 17, במשפחה במדרגת ההכנסה השלישית בגובהה בארה"ב, עולה 279,450 דולר לפי נתונים ממשלתיים. ואולם, הוספת הוצאות שכיחות ביותר, על פי נתונים שאסף ה"וול סטריט ג'ורנל", מזניקה את הסכום ליותר ממיליון דולר. הנתונים הממשלתיים מתייחסים לילדים שנולדו ב-2005.

ה"ג'ורנל" השתמש בנוסחת החישוב של הממשלה, אך הוסיף כמה פריטים שכיחים מאוד, כגון תוכניות חיסכון לקולג'. כמו כן, חישב העיתון כמה דרגות של עלויות, שאותן ניתן לשים על ציר הנע בין יקר ליקר מאוד. הסכומים מתייחסים לילדים הגדלים במשפחות המשתייכות למדרגת השכר השלישית בגובהה לפחות.

בקצה הנמוך ביותר של הציר, הסתכמו ההערכות של ה"ג'ורנל" ב-800 אלף דולר לילד עד גיל 17. אם מוסיפים בית ספר פרטי, אומנת וטלוויזיה עם מסך שטוח, הסכום מטפס ל-1.6 מיליון דולר.

הורים שילדיהם חובבי ספורט, למשל, ישלמו 3,000 דולר מגיל 10 עד 17, על ציוד ספורט כגון קסדות, מדים, וכדורים. רישום הילד בנבחרת ספורט יוקרתית יוסיף 12,500 דולר לשנה לחשבון בגלל הוצאות על נסיעות.

מחצית מבני העשרה בארה"ב מחזיקים בנגני MP3, לפי מחקר שנערך לאחרונה. שנה של הורדות שירים ב-iTunes תעלה 361 דולר.

על הילד השני כבר לא חוסכים

אחד הגורמים המנפחים יותר מכל את החשבון הוא חינוך. אחד מכל עשרה ילדים הולך לבית ספר פרטי או קהילתי. גם תוספת מתונה יחסית של 6,000 דולר לשנה, תוסיף 60 אלף דולר לנתון שבו השתמשה הממשלה בחישוב שלה - 36 אלף דולר.

הורים ליותר מילד אחד, לא בהכרח חוסכים כסף על הילד השני, כפי שהיה מקובל לחשוב. כיום, רבים נוטים לשדרג את הציוד והשירותים שצורכים הילדים. למשל, התינוק הראשון מקבל עגלה סטנדרטית, התינוק האמצעי משודרג לעגלה של מקלארן ב-300 דולר, ואילו השלישי לא מסתפק בפחות מעגלה מתוצרת בוגבו ב-879 דולר.

שדרוגים רווחים גם בתחומים אחרים. עלות של חופשה משפחתית, לדוגמה, יכולה לנוע בטווח רחב מאוד. טיול בן שבוע ליעד בתוך גבולות המדינה מסתכם ב-1,830 דולר, לפי נתונים של AAA. ואולם נסיעה עם הילדים לדיסני וורלד מקפיצה את הסכום ל-5,000 דולר לפחות. נסיעה לאירופה לא תסתכם בפחות מ-10,000 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully