וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עסקת תנובה: איפקס הסכימה שהמדינה תחזיק במניות

שלומי שפר

5.3.2007 / 16:21

זאת בתמורה לכך שהמדינה לא תתערב בניהול. עם זאת, עדיין נותרה בעינה בעיית 17 הקיבוצים שלא מעבירים רבע ממניותיהם למדינה

בעיה קטנה אחת נותרה בדרך להשלמתה של עסקת הרכישה של חברת תנובה על ידי קרן איפקס ומבטח שמיר. ל-TheMarker נודע כי החשב הכללי באוצר, ירון זליכה, המייצג את המדינה, הגיע להבנה עם קרן איפקס, לפיה המדינה תוכל להמשיך ולהחזיק במניות תנובה שמגיעות לה מתוקף הסכם הקיבוצים. כמו כן, תקבל המדינה את אופציית הפוט, המאפשרת לה למכור לאיפקס את המניות בתוך שלוש שנים לפי השווי שבו מתבצעת עסקת מכירת החברה - 1.025 מיליארד דולר.

בתמורה, הסכימה המדינה כי לא תתערב בניהול או בתהליכים שתבקש איפקס לבצע בתנובה, לאחר שזו תעבור לשליטתה. בעקבות הסכם הקיבוצים, שבמסגרתו מחקה המדינה חלק מחובות הקיבוצים ופרסה חובות נוספים, הסכימו הקיבוצים לתת למדינה 25% ממניותיהם בתנובה, במקרה של מכירת החברה. על פי ההסכם, כעת זכאית המדינה לקבל 6.75% ממניות תנובה. איפקס חששה כי העובדה שהמדינה תחזיק במניות תגדיר את תנובה כחברה מעורבת ובכך תקשה על תהליכי ניהול ובעיקר על הנפקה אפשרית של החברה בעתיד. דובר איפקס סירב להגיב לידיעה.

לשון המאזניים של 17 קיבוצים

עם זאת, ההסכמה הנוכחית עדיין אינה מאפשרת את השלמת העסקה. ועידת תנובה אמורה להתכנס מחר ולאשר את מכירת החברה לקרן איפקס ולקבוצת מבטח שמיר שבשליטת מאיר שמיר. ואולם עדיין ישנם 17 קיבוצים שטרם חתמו עם המדינה על ההסכם להעברת 25% מאחזקותיהם בתנובה למדינה. כל עוד ההסכמים האלו לא ייחתמו, הרי שהעסקה לא תוכל להיות מושלמת.

לאחרונה פורסם כי אחד הקיבוצים שלא חתם על ההסכם עם המדינה הוא קיבוץ גליל ים, הסמוך להרצליה, שאחד מחבריו הוא אריק רייכמן, מנכ"ל תנובה. הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי הקיבוץ חתם סוף סוף על ההסכם עם המדינה. כעת נותרו עוד 16 קיבוצים שטרם חתמו על ההסכם עם המדינה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully