וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ייצוגית: תנובה הפחיתה נפח ה"יופלה" ולא הוזילה

כרמל בן צור

5.3.2007 / 16:53

התביעה היא על סך 59 מיליון שקל. לטענת התובעות הדבר מהווה התייקרות סמויה של המוצר בשיעור של 12%

תביעה ובקשה לאשרה כייצוגית על סך כ-59 מיליון שקל הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד תנובה. זאת, בטענה כי החברה ביצעה העלאת מחירים סמויה בסדרת "יופלה" בדרך של הפחתה בתכולת היוגורט מנפח של 150 מ"ל למשקל 150 גרם.
לטענת התובעות, הדבר מהווה התייקרות סמויה בשיעור של 12%.

התביעה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין יוחי גבע ואמיר ישראלי, מתייחסת ל-16 סוגי יוגורט "יופלה" שונים. להערכת התובעות, תכולת המוצרים הוקטנה בתחילת שנת 2004. על פי הנטען, נפחו של יוגורט במשקל 150 גרם הינו 132 מ"ל, "כך שלמעשה התייקר המוצר בדרך סמויה בשיעור של 12%".

לדברי התובעות, "הצרכן התמים, שאינו נוהג לבחון בדרך קבע את משקל המוצר, נופל קורבן להטעיה ומאמין כי רכש את אותו מוצר כבעבר אך כמובן שלא כך הוא". כמו כן, נטען כי תנובה לא טרחה לציין את עובדת הקטנת המוצר על גבי אריזות ה"יופלה".

בית המשפט התבקש להורות על השבת 12% מהסכומים ששילמו התובעות שבעבור קבוצת הצרכנים הרלוונטית כולה מסתכמים בכ-59 מיליון שקל. בנוסף, התבקש בית המשפט להוציא צו המורה לתנובה לפרסם על גבי האריזות את מפחו של המוצר במ"ל "על מנת למנוע את המשך ההטעיה של חברי הקבוצה".

התובעות מעריכות כי תנובה שולטת כיום ב-43.8% משוק היוגורטים. בהנחה כי נתונים אלה נכונים, גורסות התובעות, הרי שתנובה מוכרת יוגורט פרטי בהיקף של כ-233 מיליון שקל. עוד מעריכות התובעות כי מוצר ה"יופלה" מהווה 70% ממוצרי היוגורט פרי שמוכרת תנובה, בסך של 163 מיליון שקל בשנה.

לטענתן, כיוון שמשקלו של המוצר הופחת בראשית שנת 2004, מדובר בתקופת הטעיה של כ-3 שנים. לדבריהן, הנזק המצטבר לשנה הינו 12% מסכום המכירות כלומר 19 מיליון שקל לשנה וכ-59 מיליון שקל לשלוש שנים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully