וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

איום לאל על: חברות הטיסה הזולות בדרכן לישראל

זוהר בלומנקרנץ

6.3.2007 / 7:24

ועדת סיטרמן תמליץ על פתיחת השמים בפני חברות תעופה זולות כדי ליצור תחרות, להגדיל את תנועת התיירים ולהוזיל הטיסות

ועדת סיטרמן תמליץ לפתוח את השמים בפני חברות תעופה זרות זולות (Low Cost), שיתחרו בחברות התעופה הסדירות בקווים לישראל וממנה - כך עולה מסעיפים בטיוטת דו"ח הוועדה הציבורית לעניין פתיחת השמים, בראשותו של מנכ"ל משרד התחבורה, גדעון סיטרמן.

הוועדה סיימה את עבודתה לאחר שקיימה בשבוע שעבר ישיבת סיכום פנימית, בתום תהליך שימוע לגופי ענף התעופה והתיירות, שנמשכו כחודשיים. בשבוע הבא תגיש הוועדה את הדו"ח לשר התחבורה, שאול מופז. לפי ההמלצה העיקרית בדו"ח, תינתן עדיפות לכניסתן של חברות תעופה זרות זולות, בקווי התעופה הסדירים לישראל וממנה. זאת כדי ליצור תחרות, להגדיל את תנועת התיירים לישראל ולהוזיל את מחיר כרטיסי הטיסה.

מערכת תשתיות חדשה בנתב"ג

הכוונה היא לאפשר כניסה של חברות תעופה זולות אשר טסות מנקודה לנקודה בין שתי המדינות, ולהעדיפן על פני חברות תעופה סדירות שלוקחות נוסעים מישראל ליעד מרכזי במדינתן ומשם בטיסות המשך, ובכך פוגעות בחברות התעופה הישראליות אשר מקיימות טיסות ישירות לאותם יעדים סופיים.

המלצה מרכזית נוספת מתייחסת להכנת תשתיות לקליטתן של חברות תעופה זולות בישראל. הכוונה היא ליצור מערכת חדשה של תשתיות בנתב"ג, שתאפשר את הגעתן של חברות התעופה הזולות. זאת מאחר שחברות התעופה הזולות לא יוכלו לעמוד במחיר הגבוה שרשות שדות התעופה (רש"ת) גובה כיום מהחברות הסדירות הזרות עבור שירותיה.

באירופה פועלות חברות רבות המציעות טיסות מוזלות, כשהמובילות ביניהן הן איזיג'ט וריינאייר הבריטיות. חברות הטיסות המוזלות זיעזעו את שוק הטיסות האירופי בכך שחתכו את מחירי הכרטיסים בצורה דרמטית. הן מספקות חלופה אטרקטיווית לשירות הרכבות האירופי היקר. המחיר הממוצע לכרטיס טיסה (בתוך אירופה) הוא 80 יורו לכיוון אחד, אם כי לעתים ניתן להשיג כרטיסים במחיר של 10 יורו (כולל מסי נמל).

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully