וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: החוזים מצביעים על פתיחה חיובית

אסף רותם

6.3.2007 / 15:15

זאת לאחר 5 ימי ירידות. ריטליקס ופוינטר ייסחרו על רקע תוצאות הדו"חות הרבעוניים

לאחר שבורסות וול סטריט השלימו בשבוע שעבר את הירידה השבועית החדה ביותר זה ארבע שנים, ומחקו במהלכו את העליות שרשמו מתחילת השנה על רקע חשש מהאטה בכלכלת ארה"ב, נפתח שבוע המסחר אתמול שוב בירידות.

המדדים השלימו יום חמישי ברציפות של ירידות, כאשר נאסד"ק ירד ב-1.2% לרמה של 2,340 נקודות, דאו ג'ונס איבד 0.5% וגם S&P500 נעל בירידה של 0.9%.

על רקע התאוששות באסיה ובאירופה מהימים האחרונים, נשואות עיני המשקיעים בעולם לוול סטריט, שם מצביעים החוזים על עליות של כ-1% בפתיחה. יש שיראו בכך מן הסתם סימנים לכך שהמגמה השלילית מגיעה אל סיומה, אולם לא ברור עד כמה סימנים כאלה קיימים היום בשוק.

גרינספאן ממשיך להשפיע

מעבר לכך, אלן גרינספאן, יו"ר הבנק הפדרלי בארה"ב לשעבר, טוען כי קיים סיכוי של 1 ל-3 שכלכלת ארה"ב תיכנס למיתון השנה ושמחזור הצמיחה הכלכלי הנוכחי לא יהיה ממושך כמו מחזור הצמיחה הקודם, שנמשך עשור. אין זו הפעם הראשונה בתקופה האחרונה שגרינספאן משווק את תחזיתו - שהפוכה לזו של יורשו בן ברננקי - לגבי הכלכלה האמריקאית. ב-26 בפברואר, וביום חמישי שאחריו, תרם גרינספאן לתחילת המפולת הנוכחית בשוקי המניות, כיוון שאמר כי כלכלת ארה"ב עשויה לגלוש למיתון עד סוף השנה.

מנגד, סימנים מעודדים בדמות רכישות ענק בעולם הגיעו מצד קבוצת סיטי - לשעבר סיטיגרופ - שרוכשת את בנק ההשקעות היפאני ניקו קורדיאל ב-11 מיליארד דולר.

בגזרת המקרו, מצפים המשקיעים לפרסום דו"ח הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית, המכונה "הספר הבז'", אשר יתפרסם מחר. בדו"ח האחרון, באמצע ינואר, דיווחו מרבית מחוזות הבנק הפדרלי בארה"ב על צמיחה מתונה בפעילות הכלכלית ועלייה מתונה באינפלציה בסוף שנת 2006. היום יתפרסמו נתונים חשובים מעט פחות - הזמנות בתי חרושת ומפעלים לינואר.

האם רוזטה ג'נומיקס תתאושש?

בקרב המניות הישראליות, ריטליקס תרכז עניין לאחר שרשמה הכנסות שיא של 56.8 מיליון דולר ברבעון הרביעי, המהוות צמיחה של כ-6% ביחס לרבעון המקביל. בנוסף, חזרה החברה לרווחיות של 3.4 מיליון דולר. ריטליקס גם אישררה את תחזית 2007, לפיה ההכנסות יהיו בטווח שבין 220 ל-230 מיליון דולר - צמיחה של עד 13% לעומת 2006.

הרווח הנקי פרופורמה (non-GAAP) יהיה בטווח שבין 15 ל-22 מיליון דולר, או רווח נקי לפי GAAP שבין 9 ל-16 מיליון דולר.

גם חברת האיתור והתמיכה במערך הרכב פוינטר תפרסם היום את דו"חותיה, וצפויה להיסחר על רקע התוצאות.

מלבד המדווחות, חברת הביוטכנולוגיה רוזטה ג'נומיקס (סימול ROSG), עשויה להמשיך ולרכז מסחר תנודתי, לאחר שהתממשה אתמול ב-16% בעקבות זינוק של 40% בשבוע שעבר. החברה השלימה הנפקה ראשונה לציבור (IPO) בבורסת נאסד"ק, בלילה שבין שני לשלישי בשבוע שעבר, לפי מחיר של 7 דולרים למניה, וכעת מחירה עומד על כ-8.3 דולרים.

לאחר צניחה של 18% בחודש במניית אורבוטק, העלה היום בית ההשקעות CIBC המלצה למניה ל"תשואת יתר". "הסביבה העסקית של החברה ממשיכה לאתגר בטווח הקרוב, עם צפי להתאוששות במחצית השנייה של השנה. יחד עם זאת, אנו מאמינים שתמחורה הנוכחי של החברה משקף את גורמי הסיכון, ומהווה הזדמנות עבור המשקיעים הסבלניים", כתבו האנליסטים סרגי ויסצ'ונוק ואביבית מנה-קליל. השניים העניקו מחיר יעד של 25 דולר - 23% מעל למחיר הנוכחי של המניה בבורסת נאסד"ק.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully