וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ניו קופל מנפיקה בלחץ בנק הפועלים

הארץ

26.8.2001 / 7:20

לא עמדה בהתחייבות שהונה העצמי לא יהיה נמוך מ-10% מהמאזן

מאת יורם גביזון

חברת ניו קופל שבשליטת שלמה שמלצר, עומדת לבצע גיוס של 100 מיליון שקל בהנפקה של איגרות חוב להמרה ואופציות; ההנפקה מתבצעת בעקבות פנייה של בנק הפועלים לחברה העוסקת בליסינג תפעולי.

כחלק מההתחייבויות שנטלה ניו קופל באוגוסט ובנובמבר 2000 לצורך קבלת אשראי מבנק הפועלים ומבנק לאומי, היא התחייבה כי ההון העצמי שלה לא יהיה נמוך מ-10% מסך המאזן - כך התברר מטיוטת התשקיף שהגישה החברה לקראת הנפקתה. למרות הגידול המשמעותי בהונה העצמי, לא עמדה ניו קופל בהתחייבות זו כלפי הבנקים. ההון העצמי של ניו קופל בסוף הרבעון השני של 2001 הוא 89 מיליון שקל, ומממן רק 8.5% מהמאזן.

בנק הפועלים פנה לחברה בבקשה לקבל תוכנית מפורטת, הכוללת את הפעולות שבהן החברה מתכוונת לנקוט לצורך תיקון החריגה. בעקבות הכוונה לבצע הנפקה של איגרות חוב להמרה, הסכים בנק הפועלים לראות ב-80% מתמורת ההנפקה של איגרות החוב להמרה שיונפקו חלק מההון העצמי, אף שאיגרת חוב נחשבת בדרך כלל חלק מהתחייבויותיה של החברה.

בניו קופל הסבירו כי הסכמתו של בנק הפועלים קשורה לעובדה כי תקופת הפירעון הממוצעת של איגרות החוב להמרה גדולה משנתיים, ובפרמיית המרה למניות נמוכה יחסית. ניו קופל הרויחה 7.7 מיליון שקל ברבעון השני של 2001 , לעומת 5.2 מיליון שקל ברבעון השני של 2000.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully