וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרי אריסון גייסה מיליארד שקל בהנפקת אג"ח

שרון שפורר

7.3.2007 / 7:54

חברת אריסון החזקות הנפיקה איגרות לפי ריבית של 4.9%. תיכננה לגייס 750 מיליון שקל, אך בשל ביקושי יתר הוגדל הגיוס

הנפילות בשוקי ההון בעולם קצת הרעידו את הלבבות בתעשיית ההנפקות, אך נראה כי בינתיים מתנהלים הדברים לפי התכנון. אתמול גייסה חברת אריסון החזקות מיליארד שקל בהנפקה פרטית של אג"ח לפי ריבית של 4.9% (לעומת ריבית מקסימלית של 5.15%). האג"ח הונפקו לתקופה של שבע שנים וחצי בממוצע, וחברת מעלות דירגה אותן AA.

אריסון החזקות תיכננה לגייס 750 מיליון שקל, אך בעקבות ביקושי יתר מצד המוסדיים החליטה להגדיל את הגיוס למיליארד שקל. בשבוע הקרוב מתוכננים גיוסים נוספים, והגדול בהם - גיוס פרטי באג"ח לא סחירות של החברה לישראל.

במקביל יתקיימו גיוסים קטנים יותר: בנק אגוד יגייס 250 מיליון שקל לפיקדון שקלי סחיר ואג"ח; חברת המלט משאב, השייכת לקבוצת אי.די.בי, מתכוונת לגייס כ-200 מיליון שקל באג"ח; חברת הנדל"ן אדגר תנסה לגייס 150 מיליון שקל; גילאון השקעות, המוחזקת על ידי טאו תשואות, תנסה לגייס 28 מיליון שקל באג"ח ובאופציות; ורסידו של פרדי רובינסון מתכננת גיוס באג"ח ובאופציות למניות שחר המילניום, תוך התחייבות לרישום למסחר של האג"ח.

כמו כן צפוי להימשך גל גיוסי הנדל"ן והביוטכנולוגיה. פסיפיקה אחזקות תנסה לגייס, וכן יתקיימו שתי הנפקות ראשונות לציבור: חברת הביוטכנולוגיה ג'ינגרפרט וחברת הטכנולוגיה אפליקיור.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully