וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המו"מ על כלל ביטוח לפי 2 מיליארד ד' שווי שוק

ליאור רבינוביץ

9.3.2007 / 14:30

שם החברה עימה דנקנר ניהל מגעים לא נמסר; שווי השוק הנוכחי של כלל ביטוח - 1.4 מיליארד דולר

עדיין לא ברור עם יש רוכשים פוטנציאלים לכלל ביטוח, אבל הודעת הבורסה של אי.די.בי מלמדת כי אי.די.בי מעוניינת למכור - מיעוט או שליטה. אי.ד.בי הודיעה היום על משא ומתן עם גורם עלום למכירת מניות מיעוט. שלשום פורסם כי נוחי דנקנר מחפש למכור את השליטה בכלל ביטוח, ככל הנראה לשם עמידה בדרישות הרגולטריות לרכישת שליטה בבנק. אי.די.בי טוענת, בהודעה לבורסה, כי המשא ומתן למכירת מניות מיעוט נעשה לפי ערך של 2 מיליארד דולר. שווי השוק הנוכחי של כלל ביטוח נמצא הרחק מאחור - כ-5.9 מיליארד שקל או 1.4 מיליארד דולר, לפי השער הנוכחי.

פירסמנו שלשום פירסמנו כי בין המתעניינים במכירת כלל ביטוח, חברת הביטוח השנייה בגודלה בישראל, נמצא איש העסקים מוטי זיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה. מוטי זיסר מסר כי התעניינתו בענף הביטוח כללית ולא הגיש הצעת רכש. אי.די.בי מסרה כי חברות רבות הגישו הצעות רכש לכלל ביטוח וכי היא ניהלה משא ומתן עם גורם שלישי למכירת מניות מיעוט לפי ערך חברה של 2 מיליארד דולר.

האם כלל ביטוח שווה כ-4 מיליארד שקל יותר משווי השוק שלה? סביר להניח שלא, אבל ענף הביטוח נסחר במכפילי רווח נמוכים יחסית, כל האנליסטים שמסקרים את התחום הציבו לה מחיר יעד גבוה ב-20% לפחות מהמחיר הנוכחי. .

למה נוחי דנקנר מעוניין למכור?

כלל ביטוח הצליחה בשנים האחרונות להחזיק בתואר חברת הביטוח היציבה והמגוונת ביותר בענף: היא השנייה בגודלה בתחום החסכון פנסיוני, אחרי חברת מגדל, וראשונה בתחום האלמנטרי. לכלל יש גם בית השקעות חזק - הנפקת כלל פיננסים הצליחה להציף ערך. החברה יצאה לחו"ל במהלך 2006 ונכנסה לתחומים נוספים כמו חטיבת המימון.

למה נוחי דנקנר מעוניין למכור? מכירה של כלל ביטוח תאפשר לדנקנר להתמודד על רכישת בנק. דנקנר ניסה להשתלט על בנק בישראל פעמיים בשנה האחרונה. לפני כשנה הגישה אי.די.בי הצעה במכרז להפרטתו של בנק לאומי, שבו זכתה קרן סרברוס. הפעם השנייה היתה ניסיון שלו להצטרף לגרעין השליטה בבנק הפועלים יחד עם שרי אריסון - ניסיון שנדחה על ידי אריסון עצמה.

ייתכן שבאי.די.בי מעריכים כי קיים סיכוי שסרברוס לא יקבלו אישור לרכישת גרעין השליטה בבנק לאומי ולכן ינסו שוב לרכוש מניות של הבנק וליצור גרעין שליטה בו, אולי עם שלמה אליהו המחזיק ב-10% ממניות הבנק. בכל מקרה, כדי לרכוש בנק אי.די.בי תהיה חייבת למכור את השליטה בכלל ביטוח

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully