וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דן חלוץ צפוי לתבוע את בנק לאומי

שלומי שפר

12.3.2007 / 8:46

זאת בעקבות פרשת תיק המניות. חלוץ דרש מהבנק 650 אלף שקל ולאחר מכן הפחית הדרישה ל-450 אלף שקל

הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ עשוי לפנות לבית משפט בתביעה בסכום של מאות אלפי שקלים נגד בנק לאומי. זאת, אם הבנק לא ייענה לדרישותיו לפצותו בסכום של מאות אלפי שקלים בעקבות פרשת מכירת תיק המניות שלו.

ככל הידוע, פנה חלוץ באמצעות עורכי דינו אל הבנק לפני מספר שבועות בדרישה לקבל פיצוי בסך 650 אלף שקל. חלוץ גורס, כי הדלפת העובדה שמכר את תיק מניותיו בצהרי ה-12 ביולי, יום חטיפת החיילים בהר דב, שהובילה לפתיחת מלחמת לבנון השנייה, גרמה לו עגמת נפש, פגעה בתדמיתו ועוררה ביקורת ציבוית קשה.

בנק לאומי, ככל הנראה, דחה על הסף את דרישתו של חלוץ לפיצוי והודיע לו שהבנק מוכן ללכת לבית המשפט. לאחר מכן, הפחית חלוץ את הסכום שהוא דורש מבנק לאומי לרמה של 450 אלף שקל, אך גם במקרה הזה סירב הבנק לפצות אותו ובבנק העדיפו ללכת לבית המשפט.

פיצוי של מיליון שקל?

העיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי חלוץ עשוי לפנות בסופו של דבר לבית המשפט וכי ההערכות הן כי ידרוש סכום פיצוי של מיליון שקל. כמו כן, מפרסם "מעריב" כי הבנק הציע לפרסם מודעת הבהרה בעיתונות שמתנצלת בפני חלוץ על עגמת הנפש שנגרמה לו וכן לתרום חצי מיליון שקל לעמותת ליב"י. על פי "מעריב", חלוץ דחה את ההצעה.

בבנק לאומי נמצאים בבעיה. חקירה פנימית שנעשתה בבנק על ידי משרד חקירות חיצוני הגיעה למסקנה כי סיפור מכירת תיק המניות ביום הנמהר לא הודלף על ידי מי מאנשי הבנק. לפיכך, הסכמה של לאומי לפצות את חלוץ באופן אישי, כמוהה כהודאה באשמה.

מבנק לאומי נמסר בתגובה: "הבנק אינו נוהג להתייחס לעניינים הנוגעים ללקוחותיו. אם וכאשר תוגש תביעה לבית המשפט, יגיש הבנק את עמדתו המפורטת בנידון". טרם התקבלה תגובתו של עו"ד אוסלנדר המייצג את חלוץ במקרה זה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully