וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יבמ ו-HP בממשלת ישראל

רפאל פוגל

12.3.2007 / 14:19

השתיים זכו במכרז מאות מיליוני השקלים של הממשלה. הן יספקו שרתים וציוד נלווה ב-3 השנים הבאות. דל היא המפסידה הגדולה

החברות יבמ ו-HP זכו במכרז השרתים של ממשלת ישראל, ויספקו את כל השרתים והציוד הנלווה עבור כל משרדי הממשלה ויחידות הסמך במשך שלוש השנים הבאות. היקף המכרז מוערך בכמה מאות מיליוני שקלים בשלוש השנים הבאות בלבד, וזהו מכרז השרתים הגדול והחשוב ביותר עליו נלחמות חברות המחשבים הבינלאומיות דרך סניפיהן המקומיים, לצד מכרז השרתים הענק של משרד הביטחון. הכרזה רשמית על זכייה במכרז תעשה לאחר התכנסות וועדת המכרזים המרכזיים למחשוב וטכנולוגיה במשרד האוצר.

חברות האינטגרציה של ממשלת ישראל יהיו החברות הראל מחשבים ודורקום מחשבים, אשר זכו בתהליך המכרז המקוון לאחר תימחור אינטרנטי שנמשך כיומיים, ובמהלכו הוגשו מעל 500 הצעות מחיר שונות.

לפי מקורות במשרד האוצר, סגרה מדינת ישראל את עסקת המחשוב הענקית במחירים נמוכים במיוחד ביחס למחירי השוק וביחס למכרזים גדולים מקבילים שבוצעו בשוק הממשלתי בעבר, והשיגה בכך חיסכון של כ-25% ממחירי השרתים והציוד הנלווה שרכשו משרדי הממשלה עד היום. לטענת אנשי האוצר יחסוך המכרז החדש כ-70 מיליון שקל בהוצאות הממשלה על שרתים בשלוש השנים הבאות.

המכרז כלל שני סלים, כאשר בכל סל נכללו מספר תצורות שאופיינו על פי צרכי הממשלה. בסל התצורות הראשון לשרתי Non Blade, דורגה במקום הראשון חברת הראל מחשבים לציוד מתוצרת היצרן יבמ, ובסל התצורות השני לשרתי Blade, דורגה הצעתה של חברת דורקום מחשבים לציוד מתוצרת היצרן HP.

אבי דור, ראש מנהל הרכש הממשלתי, אמר כי "ביצוע מכרז מרכזי ממקסם את היתרון לגודל ואת כוח המיקוח של הממשלה, ומביא להפחתת העלויות המנהלתיות הכרוכות בעריכת מכרזים נפרדים ע"י כל משרד ומשרד והגברת השקיפות בהליכי המכרז באמצעות ביצוע הליך תיחור מקוון ודינאמי".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully