וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ת"א איבדה גובה בעקבות הירידות בעולם

נתן שבע

13.3.2007 / 17:32

המעו"ף ירד בכ-0.5%. מכתשים אגן השילה 2.5%. טבע ריכזה את המחזור הגבוה בשוק ואיבדה 1.3%

לאחר הסערה אתמול בברוסה סביב שאלת התפטרותו של הנגיד פישר, חזרו היום המשקיעים לחפש כיוון בעזרתן של בורסות העולם. משם לא הגיעה הישועה, שכן לאחר פתיחה יציבה עברה הבורסה בשעות הצהריים לירידות, בעקבות מגמה דומה בבורסות אירופה ופתיחה שלילית של הבורסה בארה"ב.

מדד המעו"ף איבד 0.45% לרמה של 973 נקודות, מדד תל אביב 100 ירד בשיעור דומה לרמה של 978 נקודות ומדד התל טק השיל 0.4%.

נראה כי ההשפעה הפסיכולוגית של התקרבות המדדים שוב לרמות ה-1,000 נקודות, גם היא מלחיצה מעט את המשקיעים. חלק מהמשקיעים בחרו לנוח מעט היום ומחזור המסחר היה נמוך מהממוצע בימים האחרונים. המחזור הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל - רחוק מהממוצע של 1.8 מיליארד שקל בחודש האחרון.

אתמול סבל המסחר מעצבנות רבה בעקבות החששות מהתפטרות נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר. רק התערבות מצד ראש הממשלה בסכסוך מנעה את איום ההתפטרות של הנגיד, או אפילו התפטרות בפועל שלו אתמול בערב, בעקבות הסכסוך שנמשך כבר למעלה מארבע שנים. בסופו של דבר נכנסו העובדים למו"מ מזורז עם האוצר, שיימשך 48 שעות. בינתיים, עשן לבן עדיין לא יצא מחדר המו"מ, כך שהפעילים עדייו יפזלו בימים הקרובים להתפתחויות שם.

מכתשים דיווחה על הפסד גבוה

ברקע, נמשך היום זרם הדו"חות הכספיים. בבוקר הודיעה מכתשים אגן כי הפסידה ברבעון הרביעי 38.5 מיליון דולר וכי הרווח השנתי שלה נחתך בכ-60% ל-83 מיליון דולר. לא מדובר בנתונים חדשים של מכתשים - החברה פירסמה אזהרת רווח כבר בינואר, כשדיברה על הפסד דומה בשל הפרשות שונות שביצעה החברה. מכתשים אגן פתחה את היום בעליות של 2%, לצד מסיבת עיתונאים שאירגנה החברה, וננעלה בירידה של 2.5%.

מניית החברה האם של מכתשים אגן, כור, השילה 1.6% לקראת פרסום דו"חותיה מחר.

אפריקה נכסים דיווחה אף היא על עלייה בהכנסות השנתיות וברווח, אך המניה הגיבה באדישות ושמרה על יציבות. מדד הנדל"ן התממש היום ב-0.6% לאחר שטיפס בשבוע האחרון בכ-7%, ושייט אתמול ברמות שיא. מניית אפריקה ישראל - המניה הכבדה במדד הנדל"ן - איבדה 0.3%.

תוצאות כספיות יפות לחברת המלט, שמנייתה טיפסה בכ-2.2% במחזור ער של 9.3 מיליון שקל - פי 6 מהממוצע. בכך השלימה המניה זינוק של 150% מאז תחילת 2006.

טבע ריכזה את המחזור הגבוה בשוק ללא חדשות בזירתה, ואיבדה 1.3%. כי"ל עלתה כ-2% למחיר שיא.

במניות הבנקים הגדולים נרשמה מגמה מעורבת: הפועלים איבדה 1% ולאומי עלתה ב-0.1%.

מניית אורכית, ששמועות לא מעטות רוחשות סביבה, זינקה בכ-10%. הפעם, הזינוק קשור לפרסומים בתקשורת על חוזים שאמורה החברה לקבל בקרוב, אם כי הודעה מטעם החברה לא התפרסמה בעניין.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully