וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שביתה בדרך? עוד רשויות מלינות שכר

חיים ביאור

14.3.2007 / 7:23

ההסתדרות: מספר הלנות השכר בפברואר עלה. בית הדין דחה בקשה לצו מניעה נגד השביתה. עיני מצפה שאולמרט יפתור הבעיה

שבוע לפני תום המועד שאותו קצב יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, לממשלה כדי שתפתור את בעיית אי תשלום השכר ברשויות המקומיות, טוענת ההסתדרות כי מספר הרשויות המלינות את שכר עובדיהן עלה בפברואר. "אם עד יום רביעי הבא יישארו עובדים בלי שכר, נממש את האיום לקיים שביתה במגזר הציבורי", אמרו אתמול בכירים בהסתדרות.

דו"ח שהכינה ההסתדרות מראה כי 37 עיריות ומועצות מקומיות הלינו את שכר עובדיהן בפברואר 2007, לעומת 33 רשויות בינואר. במועצות הדתיות אין שינוי - 18 מועצות עדיין מלינות את שכר עובדיהן.

ב-22 רשויות מקומיות מבין ה-37, קיימת הלנת שכר של חודש אחד. כמו כן, שש רשויות חזרו בפברואר לרשימת מלינות השכר לאחר כמה חודשי היעדרות: קרית גת, אופקים, יבנאל, אליכין, עמנואל וקציר-חריש.

"אני מצפה שראש הממשלה יעמוד בהתחייבות שהשמיע בישיבת הממשלה בשבוע שעבר ויביא לפתרון הבעיה, כך שאחרון העובדים יקבל את שכרו המלא. אחרת לא תהיה לנו ברירה, אלא להשבית את המשק", אמר עיני.

ועדת הכספים עושה מאמצים

ניסיון למנוע את השביתה המתקרבת החל אתמול גם בוועדת הכספים של הכנסת. יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה), הודיע כי מתגבשת יוזמה של כמה ח"כים לחקיקת בזק, שלפיה הממשלה תעביר לרשויות המקומיות את הסכום המיועד לתשלום השכר, ולא ניתן יהיה להטיל עיקולים על סכום זה.

בית הדין הארצי לעבודה מחק אתמול את בקשת איגוד לשכות המסחר, רשות שדות התעופה וחברת נמל אשדוד להוציא צו מניעה שיאסור על ההסתדרות לקיים שביתה במשק. נשיא בית הדין, סטיב אדלר, והשופטים יגאל פליטמן ונילי ארד, קבעו כי יש לאפשר לצדדים, בהם הממשלה, לעשות כל הנדרש לפתרון הבעיה של הלנת השכר ברשויות המקומיות ובמועצות הדתיות.

עוד קבעו השופטים: "אף שהממדים של הלנת השכר צומצמו משמעותית לעומת 2004, ואף שנוכחנו כי מאמצי משרד הפנים נחושים יותר כמפקח על הרשויות המקומיות, אין להסכים עם תופעה פסולה של הלנת שכר העובדים, ואנו מייחסים חומרה לחוב המצטבר העצום של רשויות רבות לקרנות השונות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully