וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הממונה לשעבר על דיור ממשלתי בת"א מבקש לקבל דו"ח ביקורת על עדי התביעה

הארץ

27.8.2001 / 10:26

הדו"חות מתייחסים לתלונות שהיו לו כלפי הממונים עליו, המשמשים כיום עדי תביעה בהליכים פליליים המתנהלים נגדו בגין חשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים

מאת אסף ברגרפרוינד

נח מן, ששימש ממונה על הדיור הממשלתי במחוז ת"א והמרכז, הגיש אתמול עתירה לפי הוראות חוק חופש המידע לבית המשפט המחוזי בתל אביב, ובה הוא מבקש לחייב את יחידת החשב הכללי במשרד האוצר שבה עבד, להעביר לידיו שני דו"חות ביקורת שהוכנו על ידי מבקרי הפנים של המשרד.

הדו"חות מתייחסים לתלונות שהיו למן כלפי הממונים עליו, המשמשים כיום עדי תביעה בהליכים פליליים המתנהלים נגדו בגין חשד לביצוע עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים. מן, שעסק באיתור מבנים ושכירתם מבעליהם עבור משרדי הממשלה, נעצר ב-95' על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה בחשד כי קיבל טובות הנאה מאנשי עסקים תמורת קידום עסקיהם. הוא הושעה מתפקידו, והוגש נגדו כתב אישום לבית המשפט השלום בתל אביב.

מן טען כי כשעבד באוצר הגיש נגד השניים תלונות למבקרי הפנים של המשרד, ואף ידוע לו כי מבקרי הפנים הכינו דו"חות ביקורת ביחס לתלונותיו. לטענתו, נענה בשלילה בכל פעם שביקש לקבלם.

לדבריו, הממונה על פניות הציבור ועל חוק חופש המידע מסר לו כי הדו"חות שביקש לא אותרו, וכי גם אם היו נמצאים, המידע שבהם "נוגע לענייני משמעת של עובד רשות ציבורית", ועל פי הוראות חוק חופש המידע לא ניתן למסור מידע כזה.

מן טען כי חוק חופש המידע מחייב את הרשות במאמצים סבירים לאיתור המידע המבוקש, ובכך היא לא עמדה, שכן הדו"חות הוכנו במחשבי החשב הכללי וניתן להם מספר סימוכין, ולכן הם אמורים להיות שמורים בדיסק הקשיח.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully