וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הקיצוצים ב-AOL: מעט מדי ומאוחר מדי

ג'ים סימור

22.8.2001 / 19:04

התרבות העסקית ב-AOL רדומה ומלאה שביעות רצון עצמית; אולי זה מפני שהחברה זוכה להצלחה כה גדולה במשך זמן כה רב

ביום שלישי הודיעה AOL-טיים וורנר (סימול AOL) על פיטורים בחטיבת האינטרנט שלה. מתוך 16 אלף עובדי החברה, תקצץ 1,200 עובדים בחטיבת האונליין ו-500 עובדים נוספים בשותפות התוכנה של נטסקייפ וסאן. החברה מעריכה כי תרשום הפרשה של 100 עד 125 מיליון דולר ברבעון השלישי בגין הפיטורים.

בתחילת השנה פיטרה החברה 2,400 עובדים עם השלמת המיזוג, אך הקיצוצים ההם פוזרו בין מחלקות רבות בחברה - CNN, המגזינים של "טיים", ניו ליין סינמה, וורנר מיוזיק, כמה מחלקות ב-AOL-טיים וורנר ובמחלקות נוספות.

מעט קפאין לא יזיק


לצד הפיטורים הודיעה החברה על חילופי כסאות במשרות הניהול. החשובה בהן, לטעמי, היא איוש משרת מנהל השירותים המקוונים והאינטרקטיוויים על ידי ג'ון סאקס. עלי להודות שג'ון הוא חבר ותיק שלי, ואני חושב שהוא בדיוק הכריש ש-AOL צריכה כדי להפיח רוח חיים בעסקיה הרדומים. התרדמה העסקית, עם זאת, גורמת לי לחשוב שהפיטורים - על אף שהיו צפויים וזכו לשבחים טרם ההודעה הרשמית - אינם מספיקים. כמו כן, הם לא נעשו בהכרח מהסיבות הנכונות.

חבר שלי שעובד ב-AOL אונליין - לא סאקס, אני נשבע! - מזכיר לא פעם את התרבות העסקית במקום שאותה הוא מכנה "התרבות החלבית", תרבות שהפתיעה אותו כשעבר ל-AOL מנטסקייפ.

"הם עובדים כל כך לאט", הוא אומר. "עוברות שנים עד שמשהו מתבצע. החברה סובלת מחסימה בעורקי הלב, שהיא תוצר של הצלחה כה גדולה במשך זמן כה רב. האנשים ב-AOL רואים עצמם כמושיעים של טיים. התרבות העסקית בטיים לא היתה כנראה דינמית במיוחד מעולם. ועתה, כשהיא מחוברת לצלע של AOL, היא לא ממש מצליחה לעורר אותה. האווירה כל כך רגועה, נינוחה ומלאת שביעות רצון עצמית: 'אנו מנהיגי העולם ותמיד נהיה כאלה. אל תטרידו אותנו'. הגישה הזאת רווחת מאוד".

קשה לשנות הרגלים ישנים


ההערכות הללו תואמות את ההערכות שלי, המבוססות על קשרי עם אנשי AOL. אנשים טובים, אבל מאוד מקובעים ודבקים בהרגליהם - ממש כמו AOL עצמה. ייתכן שהעובדה ש-AOL החמיצה את יעד ההכנסות ברבעון הקודם זעזעה אותה מספיק כדי לעורר את אנשיה מתרדמתם. אני מחכה לאות שאכן כך הדבר, אבל אני חושב שקיצוץ של 1,700 איש אינו אות משכנע דיו.

נראה שזהו ניסיון להראות שהסבל מחולק בצורה הוגנת; ניסיון להראות לאנשי המגזין, לאנשי המוזיקה, לאנשי הטלוויזיה ולאנשי הסרטים ש-AOL אינה מתייחסת לנכסי טיים וורנר כפרות מזומנים סוג ב' בעוד היא מגנה על "אנשי AOL האמיתיים", אנשי האונליין.

אני מקווה שטעות בידי.

הערה: הכותב/ת נמנה/ית על צוות הכתבים ו/או בעלי הטורים של אתר TheStreet.com. המידע המובא אינו מהווה בשום אופן המלצה לרכוש או למכור מניות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully