וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תפן מזהירה: המשבר במוליכים למחצה ובענף האלקטרוניקה והתקשורת ימשיך להשפיע לרעה על התוצאות הכספיות

ליאור כגן

27.8.2001 / 13:27

בעקבות המשבר עברה תפן להפסד תפעולי, ורשמה הפסד נקי של 527 אלף שקל ברבעון השני; ירידה חדה של 31% בהכנסות הכלליות וצניחה חדה של 46% בהכנסות בחו"ל

הצמיחה העקבית שהציגה תפן , מקבוצת ברן , בשנים האחרונות נבלמה ברבעון הראשון של השנה, והרבעון השני של 2001 נראה גרוע הרבה יותר. תפן, המספקת שירותי ייעוץ בתחומי ניהול, הנדסת תעשייה ומחשוב מערכות מידע, מציגה היום דו"חות כספיים המצביעים על ירידה חדה בפעילותה, בעיקר עקב המשבר בתעשיית המוליכים למחצה ובענף האלקטרוניקה והתקשורת.

תחום זה, שהיווה כ-76% מפעילות החברות הבנות בחו"ל בשנת 2000, נפגע משמעותית ושיעורו ירד ל-41% מפעילות החברה ברבעון השני. והעתיד לא נראה ורוד: תפן מעריכה כי המשבר במוליכים למחצה ובענף האלקטרוניקה והתקשורת ימשיך להשפיע לרעה על תוצאותיה.

הכנסות תפן הסתכמו ב-19 מיליון שקל ברבעון השני, ירידה חדה של 31% לעומת הרבעון המקביל וירידה של 35% לעומת הרבעון הקודם. הכנסות החברה מפעילותה בחו"ל צנחו ב-46% לעומת הרבעון הקודם והסתכמו ב-11.6 מיליון שקל בלבד.

הירידה בהכנסות גרמה לירידה כמותית ברווח הגולמי, אולם גם שיעור הרווח הגולמי ירד, והסתכם ב-18% מההכנסות לעומת 33% מההכנסות ברבעון הקודם. תפן כמעט שלא הקטינה את הוצאות ההנהלה וההוצאות כלליות, והן הסתכמו ב-3.7 מיליון שקל ברבעון השני.

בעקבות ההרעה בסעיפים אלו, מציגה תפן הפסד תפעולי של 1.4 מיליון שקל (כ-8% מההכנסות). יש לזכור, כי תפן רשמה בכל הרבעונים האחרונים רווח תפעולי גבוה. ברבעון הקודם הסתכם רווח זה ב-6.4 מיליון שקל, וברבעון המקביל - 4.5 מיליון שקל ברבעון המקביל.

גם בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד, וזה הסתכם ב-527 אלף שקל. הפסד זה בא לאחר רווח של 3.6 מיליון שקל אותו הציגה החברה ברבעונים האחרונים. תזרים המזומנים של החברה היה חיובי והסתכם ב-4.5 מיליון שקל ברבעון השני של השנה.

תפן מממנת את עיקר פעילותה בהון עצמי. ההון העצמי היווה כ-69% מסך המאזן בסיום הרבעון הראשון. מניית החברה ירדה בכ-35% מתחיל השנה, ושווי השוק של החברה בבורסה עומד על כ-87.5 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully