וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בנק המזרחי ידון בגיוס הון משני של עד 600 מ' ש'

הארץ

27.8.2001 / 7:52

להערכת מקור המקורב לדירקטוריון הבנק, בכוונת המזרחי לגייס כ-200 מיליון שקל בשלב ראשון, כדי לאפשר לבנק להגדיל את ההון המשני שלו

מאת עמית שרביט

דירקטוריון בנק המזרחי אמור לאשר להנהלת הבנק לגייס כתבי התחייבות נדחים, המשמשים להון משני של הבנק. הנהלת הבנק קיבלה החלטה עקרונית לגייס הון משני במסגרת של 600 מיליון שקל. הדירקטוריון יתכנס לקראת סוף ספטמבר.

לאחר שהדירקטוריון יאשר את המסגרת, תגבש הנהלת הבנק את פרטי ההנפקה. להערכת מקור המקורב לדירקטוריון הבנק, בכוונת המזרחי לגייס כ-200 מיליון שקל בשלב ראשון, כדי לאפשר לבנק להגדיל את ההון המשני שלו. ייתכן כי חלק מהגיוס יופנה לבנק טפחות, שבבעלות המזרחי (85%).

כמו כן לאחר אישור הדירקטוריון, תחליט ההנהלה על עיתוי ההנפקה, היקפה, אפיקי גיוס הכסף והאם להנפיק שטרי הון נדחים סחירים, או לבצע הנפקה פרטית.

הלימות ההון של הבנק (יחס ההון העצמי לרכיבי הסיכון), הגיעה בסוף הרבעון השני של 2001 ל-9.3%. בדו"חות הכספיים של הבנק לרבעון השני נאמר כי במחצית הראשונה של השנה גויסו 150 מיליון שקל בכתבי התחייבות נדחים, הנחשבים להון משני. היתרה של כתבי ההתחייבות הנדחים לצורך יחס ההון בקבוצה, מסתכמת ב-1.595 מיליארד שקל. בסוף 2000, הגיע ההון הראשוני של הבנק ל-6.18% וההון המשני ל-3.12%.

ההון המשני של הבנק צריך להיות בשיעור של לא יותר מ-50% מההון הראשוני. עם זאת המקור מעריך כי הבנק לא מגיע למגבלה זו מאחר שהעלייה ברווחיות היתה גדולה יותר מהעלייה בנכסי הסיכון מסוף 2000.

יו"ר הדירקטוריון של בנק המזרחי, אבי ורטהיים, הודיע על סיום כהונתו בראשות הדירקטוריון ב-25 בספטמבר 2001. הבנק נמצא בבעלות של משפחות עופר וורטהיים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully