וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת היהלומים LID ארה"ב החייבת 41 מיליון דולר לבנקים קיבלה הגנה מפני נושים

אורה קורן

18.3.2007 / 19:28

החברה נמצאת בבעלות האחים אלישיוב, בהם דוד אלישיוב, גיסו ושותפו לשעבר של היהלומן הישראלי לב לבייב



חברת היהלומים LID ארה"ב, שבבעלות משפחת אלישיוב, נמצאת בקשיים. החברה קיבלה בסוף השבוע בארה"ב הגנה מפני נושים (צ'פטר 11), לאחר ששניים מארבעת הבנקים הנושים דחו את הצעתה להסדר חדש לחוב. חובותיה הגיעו ל-41 מיליון דולר, לאחר שב-2006 החזירה חובות בסך 18 מיליון דולר. הבנקים הנושים הם , א.ב.נ. אמרו, סוברן ו-HSBC.



החברה נמצאת בבעלות האחים אלישיוב, בהם דוד אלישיוב, גיסו ושותפו לשעבר של היהלומן הישראלי המוביל לב לבייב. לפני כמה שנים פורקה השותפות ביניהם. ב-2004 ייצאה LID מישראל יהלומים בכ-250 מיליון דולר והיתה היצואנית השלישית בגודלה. לקראת סוף אותה שנה סגרה החברה את משרדיה בבורסת היהלומים ברמת גן והעבירה את פעילותה להודו. המעבר הפתיע את ענף היהלומים, מאחר שזאת היתה החברה הגדולה הראשונה שהעבירה את המטה שלה לחו"ל. ככל הנראה פוטרו עשרות עובדיה בישראל כתוצאה מהמעבר. בחברה הכחישו אז כי היא נמצאת בקשיים ונימקו את המעבר בארגון מחדש, לנוכח העלות הנמוכה של הליטוש בהודו.



כתוצאה מהמעבר פורקה השותפות ב-LID בין אלישיוב למשפחת מאירוב, שעלתה מארה"ב. משפחת מאירוב המשיכה לעבוד מישראל. החברה היתה באותה תקופה ואחריה לקוחה קבועה, בעלת סייט מכסת יהלומים גדולה של דה בירס, מונופול היהלומים העולמי. על רקע הקשיים בארה"ב שכרה החברה את שירותיהם של עורכי הדין אמנון שיבולת ויצחק זיסמן ושל בני אושמן, לשעבר מנכ"ל אגוד, הבנק שהוא המלווה הגדול ביותר של ענף היהלומים הישראלי. כן שכרה את שירותי משרד יחסי הציבור ליית נחשון תקשורת.



LID ארה"ב ציינה כי ניהלה בחודשים האחרונים משא ומתן עם ארבעת הבנקים כדי להגיע לתוכנית להקטנת החוב, תוך שמירה על מערך ביטחונות מלאים. עקב אי הסכמה מצד כמה מהבנקים וצעד חד-צדדי שנקט אחד מהם, ביקשה החברה את הגנת בית המשפט.



החברה עברה באחרונה תוכנית ארגון מחדש, שכלל החלפת הצוות הניהולי ושינוי יעדי מכירות. עוד ציינה החברה כי היא ממשיכה בפעילות ייצור מלאה ובאספקת יהלומים ותכשיטים ללקוחותיה. ייצור התכשיטים מבוצע על ידי חברהואחות הפועלת בהודו, בעלת מפעל המעסיק יותר מ-1,000 עובדים.


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully