וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרץ ימנה מקורב לראש אגף המשק לשעת חירום

גיא לשם

19.3.2007 / 7:13

שר הביטחון מתכוון למנות לתפקיד את סגן מזכ"ל מפלגת העבודה אבי ביצור ששימש ראש מטה הפריימריס שלו

שר הביטחון עמיר פרץ החליט להדיח מתפקידו את ראש האגף למשק לשעת חירום (מל"ח) במשרד הביטחון ולמנות במקומו מקורב פוליטי - כך נודע ל-TheMarker. לפני כמה שבועות זימן פרץ את סגן יו"ר מטה מל"ח, תא"ל (מיל') ארנון בן-עמי והודיע לו על הקמת ועדת איתור שתמליץ על מועמדים להחלפתו. בן-עמי מכהן בתפקיד כעשר שנים ונחשב בעל סמכות מקצועית וכמי שפעל ליישום רוב הלקחים שהופקו ממלחמת המפרץ הראשונה.

מערך מל"ח הוא גוף בין-משרדי שתפקידו הכנת המשק החיוני לשעת חירום. זאת, כדי למנוע במידת האפשר שיבושים ונזקים למשק האזרחי בזמן מלחמה.

לפי החלטת הממשלה, הוקמה ועדת מל"ח עליונה המופקדת על הפעלת מערך מל"ח ובראשה עומד שר הביטחון. חברי הוועדה האחרים הם המנכ"לים של כל משרדי הממשלה, נציגים בדרג בכיר של המטה הכללי של צה"ל ושל משטרת ישראל, מנכ"ל הסוכנות היהודית, מנכ"ל מרכז השלטון המקומי ויו"ר ארגון המועצות האזוריות.

הוועדה מופקדת על הכנת מערך מפעלים חיוניים ומלאי חירום כדי להבטיח את אספקת המוצרים החיוניים, הכנת הרשויות המקומיות להתמודדות עם מצבי חירום והיערכות לקליטת אוכלוסייה מפונה. באופן שוטף מופקד על הוועדה ממלא מקום קבוע שאותו מעוניין כעת פרץ להחליף.

מתכונן לפריימריס

בחודשים האחרונים מנהל פרץ מלחמת הישרדות פוליטית במפלגתו, האמורה להכריע בקרוב בשאלה מי יהיה היו"ר הבא שלה. אחד הפעילים הבולטים לצדו של פרץ הוא הד"ר אבי ביצור, שהצטרף לפרץ עוד בימיו במפלגת עם אחד. עם חבירתו של פרץ למפלגת העבודה מונה ביצור לסגן מזכ"ל המפלגה ולמקשר בין ההסתדרות לכנסת, תפקיד אותו סיים באחרונה, כמו רבים מאנשי פרץ בהסתדרות. בפריימריס האחרונים בעבודה שימש ביצור ראש המטה לבחירתו של פרץ.

פעילים במפלגה סיפרו ל-TheMarker כי ביצור מחפש תפקיד חלופי וכי בעבר טען בשיחות פרטיות כי פרץ הבטיח לו את התפקיד במשרד הביטחון על רקע הבנתו בתחום. יצוין כי עבודת הדוקטורט של ביצור עוסקת בתפישת העורף בשנותיה הראשונות של המדינה, וכי מעולם לא עסק באופן פעיל בתחום שאליו מייעד אותו פרץ.

במשרד הביטחון הוקמה ועדת איתור, בראשותו של מ"מ המנכ"ל, יחיאל חורב. הוועדה סיימה באחרונה לראיין מועמדים וכעת מוגשות המלצותיה לשר. בוועדה אישרו כי שמו של ביצור הוגש לוועדה, בהמלצת בכירים במשרד, אך סירבו לנקוב בשמם.

יועץ התקשורת של פרץ מסר בתגובה כי "הממשלה החליטה על הקמת ועדת איתור למציאת מועמד לתפקיד המדובר. עם סיום עבודת הוועדה, יוגשו המלצותיה לשר הביטחון".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully