וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסת ת"א: המדדים דרכו במקום

שרון שפורר

20.3.2007 / 17:39

מניית הפועלים קפצה ב-1.8% לקראת פרסום הדו"חות מחר. מדד הנדל"ן, שפתח בעלייה, התממש בשיעור קל של 0.1%

יום מסחר תנודתי למדי עבר היום על הבורסה לני"ע בתל אביב, כשהמדדים המובילים פתחו בעליות שערים מתונות, עברו להיסחר בירידות וחתמו שוב בצדו הירוק של המתרס - אם כי כמעט ללא שינוי מהותי משערי הפתיחה. המגמה השלילית באחד העם התעלמה מתחזיות צמיחה מעודדות שפירסם בנק ישראל אתמול, כמו גם מהמגמה החיובית בבורסת וול סטריט אמש, שאחרי שבוע של ירידות שערים - פתחה שבוע מסחר חדש בעליות של כ-1%.גם המסחר בוול סטריט היום, נפתח בעליות של עד כ-0.5% במדדים המובילים.

מדד ת"א 25 חתם בעלייה קלה של 0.07% לגובה של 951.8 נקודות; מדד תל אביב 100 הוסיף 0.07% גם הוא ל-955.6 נקודות; תל טק 15 עלה היום ב-0.8%, כשהוא נהנה מהרוח הגבית אמש בוול סטריט, שלא פסחה על המניות הדואליות, כמו גם מעלייה חדה במניות תדיראן קשר, בעקבות הצעת רכש שפירסמה עבורה אלביט מערכות.

מניות הבנקים חתמו בתוספת של 1.2% ולעומתן מדד הנדל"ן, שפתח בעלייה, התממש היום בשיעור קל של 0.1%. ירידות של עד לכ-0.1% נרשמו בשוק הסולידי - בשחרים השקליים לטווח הארוך, כמו גם בגלילים הצמודים לטווח זה. מחזורי המסחר התעוררו היום ביחס לימים האחרונים, והסתכמו בכ-1.6 מיליארד שקל.

בנק ישראל הודיע כי על פי התחזית החדשה, צפוי התוצר המקומי הגולמי לגדול ב-5.1% ב-2007, בדומה ל-2006, ושיעור האבטלה צפוי לרדת לרמה של 7.5% בממוצע. הצמיחה מובלת על ידי הסקטור העסקי הצפוי לגדול, על פי התחזית החדשה, ב-6.2% - לאחר שצמח ב-6.4% ב-2006. תחזית זו מעדכנת כלפי מעלה את קצב גידול התוצר ב-0.5%, בהשוואה לתחזית הקודמת שפורסמה בדצמבר 2006.

המסחר בתל אביב ימשיך להיות מושפע בימים הבאים בעיקר מדו"חות הכספיים שיוציאו החברות הציבוריות עד סוף מארס - המועד האחרון לדיווח. בשוק עדיין ממתינים לדו"חות של החברות הגדולות ביותר, ובכלל זה הבנקים, חברות הביטוח, חברות האחזקה הגדולות וחברות הנדל"ן.

הבינלאומי פירסם תוצאות טובות

הבוקר פירסם הבנק הראשון מבין חמשת הגדולים את תוצאותיו - הבנק הבינלאומי, הוא החמישי בגודלו ונשלט על ידי צדיק בינו. הבנק דיווח על עלייה של כ-12% ברווחי שנת 2006 ל-509 מיליון שקל. הבינלאומי מציג תשואה נטו על ההון של 12.2% ב-2006 - בדומה ל-2005. ההפרשה לחובות מסופקים של הבנק בשנה זו ירדה ב-20% והסתכמה ב-219 מיליון שקל, ופירוש הדבר הוא כי מצבת החובות הבעייתים של הבנק קטנה. מניית הבינ"ל הגיבה לדו"חות בעלייה של 0.8% במחזור ער מהרגיל של כ-7.5 מיליון שקל.

במניות הבנקים הגדולים יותר - המגמה היתה חיובית גם כן. הפועלים עלתה ב-1.8% במחזור של 152 מיליון שקל. מחר עתיד הבנק לפרסם את תוצאותיו לשנת 2006. לאומי חתמה גם היא בעלייה מרשימה של 1.2%, במחזור הגבוה בבורסה - כ-171 מיליון שקל.

מניות הנדל"ן הכבדות, אפריקה ישראל וגזית גלוב, חתמו בצדו האדום של המתרס, עם ירידות של 0.3% ו-1.5%, בהתאמה. אפריקה ישראל השלימה אמש גיוס של כמיליארד שקל באג"ח ממשקיעים פרטיים. החברה, שבשליטת לב לבייב, הגדילה את היקף הגיוס בעקבות ביקושי יתר שנרשמו בהנפקה.

עוד במסגרת גל הדיווחים השנתיים: פרוטרום ירדה בכ-1.6% במחזור ער מהרגיל של כ-10 מיליון שקל, למרות שדיווחה על שיפור בהכנסות וברווח, ואולי בשל השחיקה בשולי הרווחיות הגולמית והתפעולית של החברה.

בדואליות, אלביט מערכות עלתה ב-0.6%, ותדיראן קשר, החברה הבת שנסחרת רק בתל אביב, זינקה ב-5.9% במחזור ער מהרגיל של כ-42 מיליון שקל. ברקע, אלביט מערכות פירסמה הבוקר הצעת רכש מלאה לתדיראן קשר, שאם תיענה במלואה - משמעה מחיקת החברה מהבורסה. המחיר בהצעת הרכש גבוה בכ-6% ממחיר הפתיחה הבוקר בתל אביב.

עוד במניות הישראליות הנסחרות גם בחו"ל: טבע חתמה בתוספת של כ-0.5% במחזור של כ-70 מיליון שקל ונייס הוסיפה כ-1%.

במסגרת המסחר במניות היתר, בלטה היום שחר המילניום, עם קפיצה של 6.6% במחזור של כ-1.8 מיליון שקל, לאחר שחברת מילומור של פרדי רובינסון הודיעה כי תמכור את אחזקותיה בחברה ליגאל זילכה, ברווח העשוי להגיע עד לכ-300 מיליון שקל. מילומור זינקה ב-12.2% במחזור ער מהרגיל של כ-5 מיליון שקל.

עוד בלטו היום באחד העם: מניות קבוצת דלק שעלו בכ-1.1%, ממשיכות ליהנות מסנטימנט חיובי בעקבות שתי הנפקות מתוכננות של חברות בת וממצאים ראשוניים חיוביים באשר למציאת נפט בוייטנאם. מנגד, מניות אי.די.בי של נוחי דנקנר המשיכו לסבול מסנטימנט שלילי, כשדסק"ש הובילה את המגמה השלילית במעו"ף עם ירידה של 2.3%; כלל ביטוח ירדה ב-1.9%; ואחזקות ופיתוח השילו מעליהן כ-1.2% ו-1.3% בהתאמה. ירידות איפיינו היום גם את חברות הכימיה - מכתשים אגן וכי"ל. הראשונה, גם היא מקבוצת אי.די.בי, ירדה ב-0.75%; כי"ל רשמה ירידה דומה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully