וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כי"ל: למרות הדו"ח החלש בלידר דש מעלים המלצה ל"קנייה" בציפייה לההתאוששות ב-2002

אילן מוסנאים

27.8.2001 / 15:59

מעלים את מחיר היעד ל-5.8 שקלים - גבוה ב-35% ממחיר המניה בבורסה; החברה תציג ב-2002 צמיחה של 20%-30% ברווח הנקי

למרות הדו"חות החלשים שפירסמה הבוקר חברת כי"ל , מעלה האנליסט אורי הרשקוביץ מחברת לידר דש את המלצתו למניית החברה ל"קנייה" ואת מחיר היעד מ-5 שקלים ל-5.8 שקלים ? גבוה ב-35% ממחירה בבורסה.

הרשקוביץ מציין כי דו"חות החברה מעידים על תנאי השוק הקשים בהם החברה פועלת: ההאטה העולמית, התחרות הגוברת מצד היצרנים האסייאתים והחולשה בכלכלה החקלאית. בלידר דש סבורים כי לחברה צפויים עוד 2-3 רבעונים קשים ולמרות זאת הרשקוביץ ממליץ למשקיעים לנצל את רמות השפל הנוכחיים של המניה לקראת ההתאוששות הצפויה בענף ב-2002. בלידר מאמינים שב-2002 יגבר הביקוש למוצרי החברה בשל ההתאוששות הצפויה בכלכלה העולמית וסיום המהלך של צמצום המלאי העולמי.

בנוסף צפויה החברה ליהנות ברבעונים הבאים מהתחזקות היורו, שתביא לצמיחה גבוהה יותר במונחים דולריים, ומהיחלשות השקל, שתקטין את העלויות במונחים דולריים.

הרשקוביץ מעריך כי כי"ל תסיים את 2001 עם הכנסות של 1.71 מיליארד דולר ועם רווח נקי של 71 מיליון דולר. המספרים לעיל מלמדים על השחיקה הצפויה בתוצאות החברה לעומת שנת 2000, אותה סיימה כי"ל עם רווח של 100 מיליון דולר במחזור מכירות של 1.84 מיליארד דולר. כאמור, הרשקוביץ סבור כי ב-2002 החברה תשוב לצמוח ותרשום רווח של 93 מיליון שקל במחזור מכירות של 1.77 מיליארד שקל.

מגמה נוספת שצפויה לתרום לשיפור במחזור המכירות והרווחיות של כי"ל היא העובדה שעסקי ההובלה הימית נכנסים עתה לתקופה של עודף היצע ושפל במחירים.

בלידר דש מתייחסים למגזרי המגנזיום והפוספטים (בחברה הבת רותם אמפרט), שהגידול בכושר הייצור העולמי ועודף ההיצע בהם יוצר לחברה תנאי שוק בלתי אפשריים. הרשקוביץ מציין כי קשה להפריד את המבנה התזרימי של פעילויות אלו מכלל החברה, אך להערכתו התשואה על ההון שלהם היא אפסית. להערכת הרשקוביץ, החברה תידרש לקבל החלטות "אמיצות" לגבי פעילויות אלו - להיפטר ממפעל המגנזיום ולצמצם את הפעילות במגזר הפוספטים.

אז למה לקנות?

הרשקוביץ שם דגש על מגזר האשלג שממשיך לייצר תזרים מזומנים יציב. בלידר מעריכים כי צמצום כושר הייצור בצרפת לצד הנהגת שוק אחראית של קנפוטקס (ארגון הסחר באשלג), יבטיחו את המשך היציבות במגזר. לדברי הרשקוביץ, הרחבת הייצור במתקני החברה בסדום ויישום תוכנית ההתייעלות בספרד צפויים להגדיל את היקף ורווחיות פעילות האשלג.

לסיכום, הרשקוביץ צופה כי כי"ל תציג ב-2002 צמיחה של 20%-30% ברווח הנקי בהתבסס על מספר הנחות: מגזרי הפוספטים, הברום והמגנזיום הגיעו לשפל, מחירי התחבורה הימית והגופרית ישמרו על רמה נמוכה, שנת 2002 תהיה שנת צמיחה (כפי שעולה מהערכות של אנליסטים בענף ושל ה-FED האמריקאי), ושער היורו ומחירי הנפט ישמרו על רמתם הנוכחית.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully