וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אניגמה עוברת לתזרים מזומנים חיובי ומפטרת 30 עובדים - 20% מכוח האדם

עינב בן יהודה

27.8.2001 / 15:28

החברה עידכנה תחזיות הצמיחה ל-2001 - צופה גידול של כ-30% במכירות בהשוואה ל-2000; גייסה בדצמבר האחרון 13 מיליון דולר לפי שווי של 170 מיליון דולר

חברת אניגמה הודיעה היום על פיטוריהם של 20% מעובדיה, כ-30 עובדים. ההחלטה על פיטורי העובדים היא חלק מפעולות שונות בהן נקטה החברה, המדווחת גם על מעבר לתזרים מזומנים חיובי.

בהודעה שפירסמה אניגמה נאמר כי על רקע השינויים בענף חברות הטכנולוגיה והתוכנה ועקב המשבר המתמשך בשוקי העולם בכלל ובשוק האמריקאי בפרט, החליטה הנהלת החברה על עדכון תחזיות הצמיחה לשנת 2001. החברה צופה גידול של כ-30% במכירות בהשוואה ל-2000. כתוצאה מכך, הוחלט על התמקדות בתעשיות יצרניות, ועל התאמת הוצאות החברה למציאות הנוכחית.

במקביל להודעה על הקיצוץ במצבת כוח האדם הודיעה החברה על גיוס אנשי מכירות בכירים למשרדיה בארה"ב, במטרה לחזק את מערך המכירות הקיים בצפון אמריקה. אנשי המכירות הבכירים יגויסו מקרב חברות מובילות בתחום התוכנה לעסקים, כגון אריבה ו-i2.

"החלטנו להתאים את פעילות החברה למצב השוק כדי להימנע מנקיטת פעולות קיצוניות במצב של משבר אפשרי", אומר רונן ערמון, מנכ"ל אניגמה ישראל.

חברת אניגמה, ספקית של פתרונות מסחר אלקטרוני בין עסקים (B2B) לשוק חלקי החילוף, רשמה הכנסות של 8 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה, גידול של פי 4 ביחס להיקף ההכנסות ברבעון הראשון של שנת 2000.

החברה גייסה בדצמבר האחרון 13 מיליון דולר לפי שווי של 170 מיליון דולר אחרי הכסף. לאחרונה פורסם כי קרן ההון סיכון דנבאר טכנולוגיות שבשליטת קבוצת אנג'ל ובניהולה של קבוצת שרם פודים קלנר, אמורה להשלים ברבעון השלישי של 2001 את מכירת החזקותיה באניגמה. דנבאר טכנולוגיות מחזיקה בכאחוז ממניות החברה, ואמורה למכור את מניותיה בתמורה לכמיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully