וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האוניברסיטאות בגירעונות - הנשיאים מרוויחים

עינב בן יהודה

21.3.2007 / 7:26

עלות שכרם של נשיאי האוניברסיטאות נעה סביב 60-70 אלף שקל בחודש. בראש הרשימה נשיא מכון ויצמן עם 72.6 א' שקל

על רקע מצבן הכלכלי הקשה של האוניברסיטאות בישראל, מעניין להציץ בנתוני שכרם של העומדים בראשן. חלק מהאוניברסיטאות סובלות מגירעונות, וכמעט כולן מתקשות ברכישת ספרים וכתבי עת חדשים, אינן יכולות להקים מעבדות לחוקרים צעירים ולא קולטות מרצים מן המניין; באותו זמן נהנים ראשיהן משכר שעלותו לא פחות מ-60 אלף שקל.

את הרשימה מוביל מי שהיה נשיא מכון ויצמן ב-2005, פרופ' אילן חת, עם עלות שכר חודשית של 72.6 אלף שקל. עלות שכרו של נשיא הטכניון, פרופ' יצחק אפלויג, הגיעה אז ל-63.9 אלף שקל, ועלות שכרו של נשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' מנחם מגידור, היתה 62.2 אלף שקל. עבור שכרו של הרקטור, פרופ' חיים רבינוביץ', שילמה האוניברסיטה העברית 65.2 אלף שקל. אוניברסיטת תל אביב חסכה בעלות שכרו של נשיאה, פרופ' איתמר רבינוביץ', שעמדה על 59.2 אלף שקל בלבד. דוברת האוניברסיטה, אורלי פרומר, נהנתה מעלות שכר של כ-50 אלף שקל בחודש.

מן הדו"ח אפשר ללמוד גם על מה ויתר פרופ' אבישי ברוורמן עם עזיבתו את האקדמיה. כנשיא אוניברסיטת בן גוריון היתה עלות שכרו ב-2005 68.4 אלף שקל - שהובילו לתלוש חודשי של 50.8 אלף שקל ברוטו; כחבר כנסת משתכר ברוורמן כ-32 אלף שקל ברוטו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully