וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מונתה ועדת איתור למנהל רשות המסים

נעה גרטי

22.3.2007 / 12:07

ג'קי מצא מנהל רשות המסים לשעבר התפטר לפני יותר מחודש. רק עתה מונתה ועדה שתתחיל בתהליך איתור מחליפו

חמישה חברי ועדת האיתור לבחירת מנהל רשות המיסים במשרד האוצר מונו היום. זאת בהמשך להחלטת ממשלה, לפני כחודש, לפיה ניתן פטור ממכרז פומבי למשרת מנהל רשות המיסים, בתנאי שהמועמד ייבחר בוועדה לאיתור מועמדים.

בראשות הוועדה עומד מנכ"ל משרד האוצר, ירום אריאב וחבריה הוועדה הם: נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, נציגת היועץ המשפטי לממשלה - מנהלת המחלקה הפיסקאלית בפרקליטות המדינה, הגב' יעל ורבה, נציג ציבור מהאקדמיה, דר' משה מנדלבאום, ונציג ציבור מתחום המשק והכלכלה, אורי יוגב.

ניתן להגיש מועמדות לוועדת האיתור עד ליום ה-29 במרץ 2007. בנוסף, במקביל לקבלת המועמדויות, רשאית הועדה לפנות למועמדים פוטנציאליים מבחינתה על מנת לבחון את ניסיונם וכישוריהם לתפקיד.

פרשת השחיתות ברשות המסים

ג'קי מצא מצא מונה למנהל רשות המסים בתחילת שנת 2006. בדצמבר האחרון נעצר כאחד החשודים העיקרים בפרשת השחיתות ברשות המסים.

סעיפי האישום של ג'קי מצא הם: לקיחת שוחד, מתן שוחד, מרמה והפרת אמונים וסיוע לקבלת משרה שלא כחוק. על פי החשד הוא היה מעורב בעבירות אלו במסגרת קשריו עם גורמים מחוץ לרשות המסים, אשר פעלו עמו בתיאום לשם קידום ענייניהם במגעיהם מול רשות המסים. על פי החשד, במסגרת קשר זה פעל מצא במשותף עם אותם גורמים למינוי בעלי תפקידים ברשות המסים, ולטיפול בנישומים.

עוד טוענת המשטרה, כי איש העסקים קובי בן-גור היה מקורב למנהל רשות המסים הקודם רוב, ודאג באמצעותו למינויים ברשות ולהטבות מס. אנשי העסקים האחרים חשודים כי לחצו על בכירים ברשות המסים, כדי שיקדמו לתפקידים בכירים אנשים המקורבים אליהם מסיבות פוליטיות, אישיות ומשפחתיות. במקביל הופעלו לחצים על ראשי רשות המסים ועל אלה שמונו כדי שיתנו הקלות והטבות מס ויסגרו תיקים לבעלי עסקים.

יוסי בכר, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, נאות לבקשת שר האוצר הירשזון להחליף באופן זמני את מצא בתפקידו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully