וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה לא מחכה לכם

25.3.2007 / 17:48

44% לא מרוצים מאיכות חייהם מאז כניסת מדינתם לאיחוד האירופי. רק 25% מהנשאלים סבורים כי חייהם השתפרו

סקר שערך המגזין פייננשל טיימס מראה כי 44% מאזרחי אירופה סבורים שאיכות חייהם הידרדרה מאז ההצטרפות מדינתם לאיחוד האירופי.

ל-27 מנהיגי המדינות שבאיחוד האירופי נכנונה עבודה מרובה על מנת להפיח התלהבות באזרחיהם לקראת פרויקט קירוב אירופי. המנהיגים ייפגשו לחגיגות ה-50 הרשמיות לאיחוד ביום א' הבא בברלין.

הסקר נערך בחמש המדינות הגדולות באירופה ובארה"ב, ונמצא כי רק 25% מהאירופים שנשאלו סבורים כי חייהם השתפרו מאז הצטרפותם לאיחוד.

הסקר מדגיש את אמביוולנטיות האזרחים כלפי האיחוד, 50 שנה אחרי ייסוד האמנה של רומא. למרות תלונות רבות על האיחוד, בכללן דעה רווחת כי הבירוקרטיה הנוהגת היא מוגזמת, רק מיעוט סבור כי מוטב למדינתם לצאת מן האיחוד. רק 22% מהנסקרים בבריטניה, צרפת, גרמניה, איטליה וספרד חושבים שמוטב למדינתם לפרוש מן האיחוד. מול 40% המאמינים שזה רק ירע את מצבם.

עתיד החוקה האירופית

גרמניה, המחזיקה ברוטציה בנשיאות האיחוד, מעונינת להשתמש בחגיגות ה-50 כדי להזכיר את הישגי יצירת האיחוד ועל מנת למפות את המשימות העתידיות. בכללן התמודדות עם שינויי מזג האוויר, שמירת שלום ולחימה בטרור ובפשע.

אנג'לה מרקל, קנסלרית גרמניה, מעונינת להחיות את הדיון בדבר חוקה לאיחוד. הקנסלרית מעונינת להכין הצעה צרה יותר מזו שנדחתה בעבר על ידי צרפת והולנד במשאל עם ב-2005 עם אפשרות לפתוח את הנושא ב-2009. המתנגדות הגדולות לחוקה הן בריטניה, צ'כיה ופולין.

לפי הסקר 35% מהנסקרים סבורים שלחוקה תהיה השפעה חיובית על מדינתם, מול 27% שסברו ההפך. התשובה השלילית ביותר התקבלה מבריטניה - 48%.

באשר לארה"ב, הנסקרים שם היו פחות נלהבים מהאירופים לגבי האפשרות שהאיחוד יפעל יותר בתחום בכלכלי והסביבתי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully