וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שעת עבודה של שופט בדימוס - 300 דולר

כרמל בן צור

26.3.2007 / 9:24

מנהל ביהמ"ש דן ארבל מבקש סכום זה כמפקח על הבחירות בארגון אלמנות ויתומי צה"ל. השופטת אישרה מחצית מהסכום

מנהל בתי המשפט לשעבר, השופט בדימוס דן ארבל, ועו"ד יהודה טלמון הגישו באחרונה לבית המשפט המחוזי בתל אביב שתי בקשות לקביעת שכר ביניים. ארבל ביקש 300 דולר לשעת עבודה, וטלמון ביקש 200 דולר. זאת, לאחר שארבל מונה על ידי בית המשפט כמפקח על הבחירות בארגון אלמנות ויתומי צה"ל, בעוד טלמון מונה כמנהל זמני מיוחד בארגון.

לדבריהם, "המינוי מצריך מבעלי התפקיד השקעת זמן בהיקף לא מבוטל לאור העובדה שבפועל ביום-יום מתפרש תפקידם מעל ומעבר למינוי הפורמאלי". השניים טוענים כי היקף הזמן הנדרש גדל, במיוחד לאחר הרחבת הסמכויות של המנהל המיוחד ועם התנעת תהליך הבחירות.

בבקשה נאמר כי ארבל הקדיש עד כה 75 שעות בכל הקשור לבחירות, וכי טלמון "מקדיש כמעט מדי יום ביומו לפחות שליש מסדר יומו לבחירות בארגון". לדברי השניים, תעריפי שכר טרחה שהם מבקשים לעצמם מבוססים על תעריפים שנקבעו על ידי הארגון עצמו לבעלי תפקיד מקבילים בבחירות שהתקיימו בארגון בשנת 2001.

הם מציינים כי לשופט בדימוס עמוס זמיר, שכיהן כמפקח על הבחירות, שולמו 300 דולר לשעה וכי לעוה"ד ירון אלאמר ושי גלעד, ששימשו חברי ועדת הבחירות, שולמו 200 דולר לשעה. על כן מבקש ארבל 22,500 דולר בגין עבודתו, וטלמון 30 אלף דולר. השופטת נורית אחיטוב קבעה כי "בשלב זה ישולם מחצית מהסכום המבוקש" לכל אחד מהשניים.

זמן זה כסף

טלמון וארבל הגישו בקשה דומה קודם לבקשה הנוכחית, שבה נטען כי הם הקדישו שעות רבות בכל הקשור לארגון ולתהליך הבחירות בו. בין השאר, לדבריהם, הוחזר לארגון אישור ניהול תקין מאת רשם העמותות; פורסם פנקס הבוחרים והוצג לעיון ולבדיקה; ונשלחה הודעה לכל בעלי זכות הבחירה.

בבקשה הקודמת דיווח ארבל על 57 שעות עבודה, וטלמון על 100 שעות לפחות. לפיכך ביקש ארבל לקבל 14,100 דולר בעבור עבודתו, וטלמון 20 אלף דולר. גם במקרה זה קבעה השופטת אחיטוב כי בשלב זה ישולם לשניים מחצית מהסכום המבוקש.

ארבל וטלמון מונו לאחר שבחודש נובמבר 2006 הגישו חברות בארגון אלמנות ויתומי צה"ל תביעה בסכום 3.5 מיליון שקל לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד יו"ר הארגון, פנינה כהן. לטענתן, כהן נטלה לעצמה סכום זה כשכר במשך 7 השנים האחרונות על אף שלא היתה רשאית לגבות שכר כלשהו.

התביעה התבססה על השכר השנתי שגבתה כהן ב-2003 - יותר מ-500 אלף שקל - שפורסם בדו"ח בדיקה מיוחד של רשם העמותות. משום כך, נטען, שלל רשם העמותות את אישור הניהול התקין של העמותה לפני כשנה. בתגובה אמר בשעתו עו"ד שלומי תורגמן כי התשלומים שקיבלה כהן אושרו כל השנים בידי מוסדות העמותה והיועץ המשפטי שלה ונערכו ביקורות של אגף הכספים באוצר ורו"ח מטעם רשם העמותות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully