וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הכנסות מימון סידרו למוטי זיסר את הרבעון: אלביט הדמיה הרוויחה 23 מיליון שקל

שלומי גולובינסקי

28.8.2001 / 11:59

הכנסות אלביט הדמיה ברבעון השני הסתכמו ב-147.7 מיליון שקל, גידול של 18% ביחס להכנסות של 125 מיליון שקל ברבעון המקביל

חברת אלביט הדמיה מקבוצת אירופה ישראל של מוטי זיסר מסיימת ברווחים זה הרבעון השלישי ברציפות. אלביט הדמיה הרוויחה ברבעון השני של השנה 23.1 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 6 מיליון שקל ברבעון המקביל. מתחילת השנה הרוויחה אלביט הדמיה 26.7 מיליון שקל.

הכנסות אלביט הדמיה ברבעון הסתכמו ב-147.7 מיליון שקל, גידול של 18% ביחס להכנסות של 125 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההכנסות במחצית הראשונה של השנה הסתכמו ב-297.5 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 243 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, כך שמדובר בגידול של 23%.

הגידול בהכנסות נובע בעיקר מהכללת תוצאות פעילות המרכזים המסחריים, שהסתכמו ברבעון השני בכ-30.8 מיליון שקל (פעילות המרכזים המסחריים אוחדה לראשונה ברבעון האחרון בשנת 2000). ההכנסות מפעילות בתחום המלונאות ומרכזי בידור (באמצעות אלסינט , המוחזקת בשיעור של 56%), הסתכמה בכ-32.1 מיליון שקל, גידול של כ-9.3% לעומת הרבעון המקביל.

שמעון יצחקי, נשיא אלביט הדמיה, אמר כי אלביט הדמיה התפתחה במהירות רבה ולכן ייצוב התוצאות העסקיות והמעבר לרווח דורשים זמן ותשומת לב ניהולית. בתום שנת הפעילות הראשונה, תחום המרכזים המסחריים צפוי להסתכם בכ-185 מיליון שקל ולכלול 18 מרכזים פעילים. "למרות הביקורות הקשות בהן נתקלנו בעבר בגין ההשקעות בנדל"ן במזרח אירופה במקום בהיי-טק, ניתן לומר שהחזון של מוטי זיסר הוכיח את עצמו", אמר יצחקי.

אולם, נראה כי אלביט הדמיה חייבת את רווחיה הנאים ברבעון השני לא לחזון, אלא בעיקר להכנסות מימון. שכן, הכנסות המימון של החברה הסתכמו ברבעון השני בכ-28.9 מיליון שקל. הכנסות המימון נבעו בעיקר משחיקת הלוואות שנתקבלו במטבעות אירופיים מול מטבע הפעילות של חברות מאוחדות, ומהכנסות הנובעות מנכסים דולריים, בעיקר בחברה הבת אלסינט, אשר מקורן בפיחות שער הדולר מול השקל.

וכך, הרווח התפעולי הסתכם ברבעון בכ-2.3 מיליון שקל, הנמוך ביחס לרווח הנקי, אולם זהו הישג לא מבוטל על רקע הפסד תפעולי של 9.3 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. גם הרווח התפעולי במחצית הראשונה של שנת 2001 רחוק מלהרשים, והסתכם ב-58 אלף שקל בלבד.

הכנסות המימון במחצית הראשונה של השנה הסתכמו בכ-48.7 מיליון שקל לעומת כ-14 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, גידול של כ-348%.

אלביט הדמיה הינה חברה בת של אירופה ישראל (56%). החברה פעילה ומתמקדת בשלושה תחומים מרכזיים: נדל"ן, טיפול מונחה הדמיה רפואית ותקשורת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully