וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התקבל ערעור רשות ני"ע לגבי שחרורו בערבות של מנכ"ל אלטשולר שחם מאיר חן

הארץ

28.8.2001 / 9:36

השופטת ברכה אופיר תום קבעה שתנאי השחרור בערבות לא מספקים, ושגובה הערבות שעל חן להפקיד היא 150 אלף שקל ולא 25 אלף בלבד, כפי שנקבע בבית משפט השלום

מאת אסף ברגרפרוינד

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב ברכה אופיר תום, החליטה אתמול לקבל את הערעור שהגישה רשות ניירות ערך, ולהגדיל את גובה הערבויות שהטיל בית משפט השלום על מנכ"ל חברת אלטשולר שחם, מאיר חן, לאחר חקירתו ברשות ניירות ערך בחשד לביצוע עבירה של מסירת מידע פנים לפני כשלושה שבועות.

השופטת קבעה שתנאי השחרור בערבות לא מספקים, ושגובה הערבות שעל חן להפקיד היא 150 אלף שקל ולא 25 אלף בלבד, כפי שנקבע בבית משפט השלום.

רשות ניירות ערך הגישה את הערעור מאחר שלדעתה גובה הערבויות שהוטלו בתחילה לא הלם את חומרת החשדות ואת חומרת העבירה המיוחסת לחן.

לדברי אופיר, סכום הערבות שנקבע בבית משפט השלום אינו עומד בפרופורציה לחשדות המיוחסות לחן. חן נחשד כי ביולי-אוגוסט 2000 החזיק ב-6.92% מהון המניות של חברת ההשקעות עוז, שמניותיה נסחרות בבורסה בתל אביב, וב-7-8 באוגוסט פנה למקורב אליו על מנת שירכוש מניות של החברה.

לטענת החוקרים, הפניה נעשתה בשעה שהיה בידיו של חן מידע פנים על מו"מ מתקדם בין קבוצת בעלי מניות בעוז לחברת הירשנזון ברק, למכירת 50.2% ממניות עוז במחיר הגבוה ב-100% ממחיר השוק, ובתמורה ל-22.4 מיליון שקל בעסקה מחוץ לבורסה. בעקבות המידע שקיבל המקורב, הוא רכש ב-8-9 לאוגוסט מניות של בסך 78 אלף שקל.

בדיון אתמול טען סניגורו של חן, יוסף גרוס, כי מעשיו של חן אינם מהווים עבירה משום שחן אינו מוגדר כאיש פנים, וכן בשל העובדה כי הוא נתן רק חוות דעת על נייר ערך שהוא ממליץ על רכישתו. לדבריו, הוא עצמו לא הרוויח מכך אגורה, וכלל לא היה מודע לכך שאותו אדם יפעל על פי עצתו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully