וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רפורמה בחברת החשמל - החיילים שומרים בחושך

אבי בר-אלי

27.3.2007 / 7:44

עובדי חברת החשמל זועמים על אישור הרפורמה, ולכן לא מתקנים תקלה במוצב בעזה. מיקו צרפתי: "שימצאו פראיירים אחרים"

לפני כעשרה ימים פגע טנק בעמוד חשמל בסמוך למוצב מרמורק שבצפון רצועת עזה. כתוצאה מהתאונה הופסקה אספקת החשמל למוצב, ועלה חשש כי הגנרטורים שהופעלו לא יעמדו בעומס הנדרש לאורך זמן. צה"ל אמנם פנה לחברת החשמל בבקשה דחופה לתיקון התקלה - אך לא ידע כי לעובדי חברת החשמל, שעדיין זועמים על אישורה החד-צדדי של הרפורמה במשק החשמל, אין כל כוונה להגיע למקום.

"יותר לא נסכן את חיינו בשביל אף אחד", הצהיר אתמול יו"ר ועד העובדים בחברת החשמל, דוד (מיקו) צרפתי. "לאחר שסיכנו את חיינו במהלך המלחמה האחרונה, ואף זכינו לתשבחות מצד שר התשתיות - קיבלנו בתמורה את פירוק החברה. אם זו ההערכה שמגיעה לנו, שימצאו פראיירים אחרים". צרפתי הבהיר את הרקע להחלטת העובדים: "אם הכוונה היא להפוך את חברת החשמל לחברה פרטית - אז ננהג כפי שנוהגים בחברה פרטית: לא מסכנים עובדים ובוודאי לא שולחים עובדים למקומות מסוכנים".

"חישוב חריגות השכר לא ברור"

עם זאת, מחברת החשמל נמסר כי הסיבה לעיכוב בתיקון התקלה במקום נובעת דווקא מהיעדר אבטחה מספקת שהתגלתה בעקבות פציעתו של עובד החברה קובי אוחיון מירי צלף פלשתיני בשבוע שעבר סמוך למסוף קרני: "בעקבות הירי דרשה חברת החשמל אבטחה מקסימלית להגנה אופטימלית על העובדים כדי למנוע אפשרות פגיעה בהם, ואינה מתכוונת לפעול ללא אבטחה זו. העבודה מתוכננת לביצוע בקרוב, אך תבוצע בתיאום עם הצבא תוך מתן אבטחה ומיגון לעובדים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "סידורי האבטחה בין חברת החשמל לצה"ל הוסדרו. עובדי החברה יתקנו את התקלה הימים הקרובים".

מחברת החשמל נמסר: "מקור הנתונים על היקף החריגות הינו של הממונה על השכר, ואופן החישוב אינו ברור לחברה, כי החברה פועלת בהתאם להוראות הממונה בנידון. כמו כן בעקבות דיון בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה הוחלט על הפחתת שכר מעובדים בכירים והחברה פועלת בהתאם לכך. כיום נמשכת ההידברות בין החברה לבין הממונה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully