וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בג"ץ לא עושה הנחות לבזק

ערן גבאי

27.3.2007 / 16:53

דחה עתירתה בעניין הסכמי שימור לקוחות. משרד התקשורת יחלט ממנה 8 מ' שקל. זאת לאור מהלכיה שפגעו בתחרות בשוק

כאילו שחסרות לבזק צרות. בג"ץ דחה היום את העתירה שהגישה החברה נגד החלטת משרד התקשורת לחלט לה ערבויות בהיקף של 8 מיליון שקל, בשל הסכמי ארוכי טווח שכרתה בזק עם 76 לקוחות עסקיים גדולים. המשרד צפוי לחלט את הסכום מבזק בקרוב.

משרד התקשורת החליט לגשת למהלך של חילוט ערבות בסכום זה, לאור המהלכים שנקטה בזק ושפגעו בפועל בתחרות בשוק התקשורת כשקשרה את הלקוחות אליה בהסכמים ארוכי טווח, בעוד המשרד ניסה לקדם את התחרות בענף התקשורת ואת כניסתם של מפעילים פנים ארציים נוספים. באותם ימים דברים היו אמורים לגבי חברת הכבלים הוט שמתחרה בבזק בשוק הטלפוניה.

בזק טענה שההסכמים מול הלקוחות התבססו על אישורים ממשרד התקשורת, במסגרת תוכנית ההנחות שאישר לה המשרד להעניק ללקוחות עסקיים. אלא שבית המשפט לא השתכנע. בהחלטתו ציין בית המשפט כי "בתשובתה של בזק, לא ציינה היא כי כרתה הסכמי הנחות והסכמי מימון עם לקוחות מסוימים, על אף שדומה כי היה עליה לעשות כן. הסכמה של בזק בעניין זה אינו משכנע ואין בו כדי לשנות מן המסקנה האמורה". בהמשך נכתב כי "הצגת ההסכמים הנזכרים כקובעים הנחה הינה מלאכותית ואינה תואמת את המציאות אף בטענה לפיה הסכמי המימון אינם מגלמים בתוכם הנחה כלשהי, אין ממש". לסיום קבע בית המשפט כי "אף לא מצאנו ממש בטענתה של בזק לעניין גובה סכום הערבות שהוחלט על חילוטו".

בית המשפט דחה כאמור את טענותיה של בזק לגופן וקיבל את טענות משרד התקשורת ועמדת המדינה במלואן.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully