וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יאיר המבורגר: "עסקת מכירת 20% ממניות הראל לבנק דיסקונט תיסגר תוך שבועיים"

איתן אבריאל

28.8.2001 / 17:06

כך אומר ל-TheMarker.com יו"ר חברת הביטוח הראל; גורמים המקורבים לעסקה מעריכים כי לבנק דיסקונט אין בעיות של מימון או של הלימות הון בקשר לעסקה

"אני מעריך שתוך שבועיים תיסגר העסקה למכירת 20% ממניות הראל לבנק דיסקונט ", כך מסר היום מנכ"ל חברת הביטוח הראל השקעות בראיון ל-TheMarker. לפני כ-8 חודשים חתמו הראל השקעות ובנק דיסקונט על הסכם למכירת 20% מהראל תמורת סכום של 300 מיליון שקל, ואולם עד היום טרם נסגרה העסקה.

לאור הדחייה בסגירה, נפוצו הערכות לפיהן בנק דיסקונט מושך זמן, מאחר שאינו יכול או אינו רוצה לבצעה, עקב מצבו הפיננסי הבעייתי של הבנק בתחום הלימות ההון והיכולת לגייס מקורות כספיים חדשים.

ואולם, גורמים המקורבים לעסקה העריכו כי לבנק אין בעיה לסיים את העסקה בכל הקשור לאמצעיו הכספיים או לעניין הלימות ההון, וכי העיכוב נובע ממחלוקות בין הבנק למפקחת על הביטוח במשרד האוצר, ציפי סאמט. הפיקוח על הביטוח קבע כי מאחר שבנק דיסקונט עומד להיכנס לעסקי הביטוח כתוצאה מהרכישה, יהיה עליו בעתיד לקבל את אישורה של המפקחת בכל עסקה שיבצע, גם אם אינה קשורה לענף הביטוח. הבנק, ובעיקר היו"ר אריה מינטקביץ', מתנגדים לדרישה זו של ציפי סאמט, על רקע העובדה כי הבנק רוכש אחזקה של 20% בלבד, ונציגיו מנסים לשכנעה לסגת ממנה לטובת הנחיה כוללנית פחות.

כמדי רבעון בשנים האחרונות פירסמה הבוקר הראל השקעות דו"חות מצוינים, בהם היא מדווחת על גידול ניכר ברווחים, שהסתכמו במחצית הראשונה של השנה ב-98.5 מיליון שקל, מול 77.1 מיליון שקל במחצית הראשונה של שנת 2000, בעיקר בזכות רווחיות גבוהה בתחומי הביטוח האלמנטרי והביטוח הרפואי. מניית הראל 5 עלתה היום בבורסה בשיעור של 2.2%, בעוד השוק כולו ירד בכ-1%, ומחירה משקף היום שווי שוק של כ-330 מיליון דולר - עלייה של כ-30% תוך 4 חודשים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully