וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אוסקר גרוס מנתח את טבע טכנית: אילו היינו מחזיקים במניות טבע היינו שוקלים מימוש

גתית פנקס

28.8.2001 / 18:08

לא ממליץ לרכוש את המניה לפני פריצה משמעותית של מחיר 78.5 דולר בנפח מסחר גבוה, תוך יכולת להישאר מעל לרמה זו הגבוהה בכ-8% ממחיר המניה היום

מניית טבע נהנית לאחרונה מאווירה חיובית, והיא נסחרת כיום במחיר של כ-72 דולר - עלייה של 60% מרמות השפל שלה השנה. העלייה מרשימה במיוחד על רקע המגמה ההפוכה בחברות הישראליות הכבדות האחרות - מה שניתן לייחס אולי לעובדה שטבע היא ענקית תרופות גנריות - לא תחום טכנולוגי בעליל. כך או כך, כיום שווי השוק של טבע נושק לכ-10 מיליארד דולר והוא גבוה משל ישראליות אחרות שעד כה החזיקו בשיא - צ'ק פוינט ואמדוקס .

בבית ההשקעות אוסקר גרוס מציעים בשלב זה, על סמך ניתוח טכני של מניית טבע, שלא לרכוש אותה לפני פריצה משמעותית של רמת ה-78.5 דולר בנפח מסחר גבוה, תוך יכולת להישאר מעל לרמה זו. "אילו היינו מחזיקים במניות החברה היינו שוקלים מימוש, לפחות חלקי, של הרווחים ברמות בהן נסחרת המניה היום", אומרים ליאור נוה וטים בראקט, מחברי הדו"ח מטעם בית ההשקעות.

הם מוסיפים כי קיימים כיום שלושה תסריטים אפשריים לכיוון המניה בהמשך. הראשון, הוא שטבע תפרוץ את רמות ההתנגדות (74.3 דולר, ושתי רמות נוספות שנרשמו בשנה שעברה: 78.7 דולר ו-76.5 דולר), תדהר קדימה ותזקוף לזכותה שיאים חדשים (נזכיר, כי שיא המניה עד כה הוא 78.8 דולר, שנרשם באוקטובר 2000).

התסריט השני הוא שהמניה תעבור תקופת התגבשות, שתוביל אותה לרמת תמיכה באזור של 65 דולר, מה שיצביע על איזושהי הפוגה זמנית במגמת העלייה. "שבירה מטה של קו מגמת העלייה ובמיוחד שבירת רמת התמיכה ב-65 דולר היו מדאיגות אותנו מאוד", מציינים נוה ובראקט. התסריט השלישי הוא הגרוע ביותר מבחינת החברה - שבירה מטה של התמיכה באזור של 65 דולר, שתצביע לדעתם על היפוך של מגמת העלייה, ומעבר לירידות.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully