וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אולמרט צפוי להציג רפורמה חברתית-כלכלית

מוטי בסוק

29.3.2007 / 10:18

ההצגה נדחתה בשל נסיעת מגבש התוכנית פרופ' טרכטנברג. באוצר אמרו כי רפורמה של ממש לא תצא מבית מדרשו של אולמרט

במשרד ראש הממשלה בירושלים תיכננו לאתמול אירוע תקשורתי גדול שבו ראש הממשלה, אהוד אולמרט, יציג תוכנית חברתית-כלכלית חדשה - אולי כדי להסיט את הביקורת המתמדת המופנית ללשכתו.

לרשות ראש הממשלה עומד צוות בכיר וגדול בתחומי כלכלה וחברה בראשות מנכ"ל משרד רה"מ, רענן דינור, וראש המועצה הלאומית לכלכלה וחברה, פרופסור מנואל טרכטנברג. תפקיד ראש המועצה הלאומית לכלכלה וחברה לא היה קיים בלשכות של ראשי ממשלה בעבר. למרות הצוות הגדול, תפוקות הלשכה הנוכחית בתחום החברתי כלכלי, בהשוואה ללשכות של ראשי ממשלה קודמים, נמוכה.

"רפורמה של ממש לא תצא"

את התוכנית הכלכלית חברתית שאולמרט עמד להציג אתמול גיבש טרכטנברג, כלכלן בעל מוניטין. שלשום, יום לפני מסיבת העיתונאים של ראש הממשלה, עמד טרכטנברג להציג את הרפורמה החברתית-כלכלית לעורכי העיתונים והמוספים הכלכליים. במחשבה שנייה, אולי בין היתר בשל החשש כי העורכים לא יטריחו את עצמם מתל אביב לירושלים, הוחלט לצרף לתדריך את כתבי המקרו כלכלה של כל העיתונים, הפועלים בירושלים.

הכתבים התבקשו לבוא 45 דקות לפני התדריך, מטעמי ביטחון, אף שכולם ותיקים ומוכרים. בכלל, לעיתונאים שמור יחס מיוחד בלשכת ראש הממשלה. הם זוכים לליווי אישי של איש ביטחון בדרך לכל פגישה בלשכה, בניגוד לאורחים אחרים, "מסוכנים" פחות.

ערב לפני התדריך הצפוי קיבלו העיתונאים הודעה כי הפגישה עם טרכטנברג, ובעקבותיה מסיבת העיתונאים עם אולמרט, בוטלו, מכיוון שטרכטנברג נאלץ לטוס ללוויה משפחתית בחו"ל. לפי שעה לא ברור אם ומתי יערוך אולמרט את מסיבת העיתונאים. עם ישראל יצא אפוא לחופשת הפסח בלי להיות מעודכן בבשורת הרפורמה החדשה.

במשרד האוצר אמרו אתמול כי רפורמה חברתית של ממש לא יכולה לצאת מבית מדרשו של ראש הממשלה, לאחר שהממשלה והכנסת אישרו לאחרונה את חמש הרפורמות הגדולות של האוצר - מס הכנסה שלילי, הפחתת נטל המס לשכבות הביניים, פנסיה חובה, שווי שימוש, וסבסוד מעונות היום והצהרונים.

בתגובה נמסר ממשרד ראש הממשלה: "מטבע הדברים לא נוכל לפרט על הסדרים והנהלים בתחום האבטחה במשרד ראש הממשלה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully