תלושי עתק

השכר של פישמן הוכפל ב-2006 ל-14 מ' שקל. בכירי לאומי יקבלו מענק של 22 מ' שקל. ואייל לפידות קיבל אופציות של 17 מ' דולר

חגי עמית

אחד מהמאפיינים של טבלאות השכר של הבכירים במשק הוא שאת הגדולים באמת לא תמצאו בדרך כלל בראש הדירוג. יצחק תשובה ולב לבייב לא נמצאים בין עשרת השכירים עם עלות השכר הגבוהה ביותר. אפילו נוחי דנקנר, שהעניק לעצמו ב-2006 שכר בעלות של 10.7 מיליון שקל מאי.די.בי פיתוח, תרם את עלות שכרו כולה למטרות חברתיות.

היעדר הטייקונים הגדולים מראש הטבלה אינו נובע מקשיים לאשר לעצמם עלויות שכר גבוהות. הסבר אפשרי הוא שאין להם צורך ב"כסף הקטן" של משכורות השכירים שלהם, בהתחשב באחזקותיהם העצומות. די להם בשליטה שיש להם בחברות ואין להם צורך בהרמת הגבות שתעורר עלות שכר מופלגת שייקחו לעצמם.

בעשירייה הפותחת של טבלת השכר בולטים בהקשר זה שניים. חיים כצמן, שגבה מגזית גלוב שבשליטתו עלות שכר של 20 מיליון שקל ב-2006, ומאתמול גם איש העסקים אליעזר פישמן, שעלות שכרו במבני תעשייה ב-2006 היתה יותר מ-14 מיליון שקל.

פישמן זכה לעלייה של יותר מ-100% בשכרו, לעומת עלות שכר של 7 מיליון שקל ב-2005. המניות של החברות בקבוצת פישמן השיגו תשואה יפה ב-2006, כשברקע היתה בסוף השנה ההנפקה המוצלחת בלונדון של השקעות הנדל"ן ברוסיה.

חברת מבני תעשייה הציגה אתמול רווח נקי של 505 מיליון שקל ב-2006, ותשואה בשיעור של 58% למניה ב-12 החודשים האחרונים.

אייל לפידות בעקבות ברטפלד, אגמון וימין

יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק, יודע לתגמל בנדיבות מנהלים שייצרו לו ערך באמצעות אחוזים מהמניות. כך היה עם גיל אגמון, מנכ"ל החברה הבת דלק רכב, ועם עוזי ימין, מנכ"ל דלק US.

הדו"חות הכספיים של קבוצת דלק מגלים כי הסכם ההעסקה של אייל לפידות, מנכ"ל "דלק - חברת הדלק הישראלית" מיולי 2005, מבטיח לו אופציות ל-5% ממניותיה של דלק ואת הזכות לממש את האופציות במשך חמש שנים החל מיולי 2005. קבוצת דלק דיווחה לבורסה על כוונתה להנפיק בבורסה את מניותיה של דלק, המפעילה את תחנות החברה בישראל. על פי הערכות, החברה תונפק לפי שווי של 350-400 מיליון דולר, כך שלפידות יקבל מניות בשווי של 17.5 מיליון דולר.

אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת האחזקות דלק, זכה לעלות שכר של 7.2 מיליון שקל, 4.6 מיליון שקל מהם באופציות. ברטפלד מונה למנכ"ל ב-2003. דלק הציגה רווח נקי של 1.5 מיליארד שקל ב-2006.

בנק דיסקונט ובנק לאומי פירסמו אתמול את דו"חותיהם וצירפו את בכיריהם לטבלה. ששת בכירי דיסקונט זכו לעלות שכר של 25 מיליון שקל ב-2006, לעומת 20 מיליון שקל בשנה שקדמה לה. מנכ"ל הבנק, גיורא עופר, זכה לעלות שכר של 7.4 מיליון שקל. ששת הבכירים של לאומי זכו לעלות שכר כוללת של 29 מיליון שקל, ובראשם המנכ"לית גליה מאור, עם עלות שכר של 8.4 מיליון שקל.

ב-2006 מכר לאומי את קופות הגמל וקרנות הנאמנות שלו, בעקבות רפורמת בכר. דירקטוריון לאומי אישר אתמול כי 14 בכירים בבנק יזכו למענק של 22 מיליון שקל בעקבות המכירה המוצלחת של נכסי הבנק.

ככל שמתקרבת תקופת הדו"חות לסיומה, מיתוספים לחבורת השכירים היקרים במשק עוד ועוד מנהלים. עלות השכר של חמשת בכירי כי"ל היתה ב-2006 20 מיליון שקל, והוביל אותם המנכ"ל, עקיבא מוזס, עם 9.4 מיליון שקל.

עלות שכרם של בכירי החברה לישראל היתה 20 מיליון שקל. עלות שכרו של יו"ר החברה ובעל השליטה בה, עידן עופר, היתה כ-5.5 מיליון שקל. עלות שכרו של המנכ"ל הפורש, יוסי רוזן, היתה כ-7.7 מיליון שקל, ובנוסף אושר לו מענק בגין 2006 בסך 4.5 מיליון שקל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    לוגו - פיקוד העורףפיקוד העורף

    התרעות פיקוד העורף

      walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully