וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר עולה: האופציות משקפות רמת 4.161 ש'

טל לוי

1.4.2007 / 13:46

לאחר שהציג שפל של כ-6 שנים ביום שישי. הדולר מצוי במגמת פיחות כבר יותר משנה לאחר שנסחר ב-4.70 שקלים רק לפני שנה

הדולר מתאושש בשעה זו בעלייה של 0.15% מרמת שפל של כמעט 6 שנים - אותה הציג ביום שישי. היום, יום ראשון, לא מתקיים מסחר במטבע חוץ כך שניתן לגזור את שווי המטבע רק באמצעות האופציות אשר נסחרות כרגיל. אופציות אלו משקפות לדולר רמה של 4.161 שקלים.

הדולר זוחל למטה כבר שנה שלמה, כאשר רק לפני 12 חודשים עוד נסחר ברמה של 4.70 שקלים. אמנם גם בעולם הדולר לא עושה חיל אולם התחזקותו של השקל בישראל בולטת גם על רקע נסיונותיו של בנק ישראל להחליש מכוחו של המטבע המקומי. התחזקותו של הדולר היא שהורידה 2.5% מרמת האינפלציה ב-2006 כך שזו ירדה ב-0.1% במקום שתסתכם ב-1%-3%.

בבנק ישראל מעוניינים בדולר חזק יותר ולכן מורידים שוב ושוב את הריבית על השקל - מתוך תקווה להוריד מהאטרקטיוויות שלו. עם זאת, בשלב זה לא נרשמת הצלחה שכן המשקיעים ממשיכים להמיר דולרים לשקלים ולהשקיעם בישראל.

גם בעולם ממשיך הדולר להיחלש והוא נסחר כעת ברמה של 1.3354 דולר ליורו. קרן המטבע הבינלאומי פירסמה אתמול נתונים לפיהם הנתח של הדולר בעתודות המט"ח הגלובליות נפל לשפל של שמונה שנים לפחות, על רקע נטייה גוברת של בנקים מרכזיים בעולם להגדיל את החזקותיהם ביורו. הנתח הדולרי בעתודות המט"ח בעולם ירד ברבעון הרביעי של שנת 2006 לרמה של 64.7% מכלל העתודות - רמתו הנמוכה ביותר מאז החלה קרן המטבע לפרסם נתונים על בסיס רבעוני בשנת 1999

בנק ישראל הודיע היום כי יתרות מטבע החוץ הסתכמו בסוף חודש מרץ 2007 ב-30.5 מיליארד דולר, ירידה של 311 מיליוני דולרים לעומת סוף החודש הקודם. בבנק ציינו כי ירידה זו נובעת בעיקרה מהעברות של הסקטור הפרטי לחו"ל, אשר קוזזה בחלקה על ידי הכנסות בנק ישראל מהשקעת היתרות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully