וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האם הסכסוך בבנק ישראל מתקרב לסופו?

טל לוי

1.4.2007 / 15:21

בית הדין לעבודה ביקש מהנהלת הבנק ומהוועד להעלות בכתב את ההבנות שגיבשו עד כה, עד ה-12 באפריל

האם סכסוך העבודה בן ארבע השנים בבנק ישראל מתקרב לסופו? בית הדין לעבודה ביקש מהנהלת בנק ישראל ומוועד העובדים להעלות על הכתב את ההבנות שגיבשו עד כה, ולהגישן לממונה על הסכם השכר עד ה-12 באפריל. שלושה ימים לאחר מכן, ב-15 באפריל, יתקיים דיון בבית המשפט במטרה לראות אם ניתן להגיע להסכם אחרי שהפערים הצטמצמו. בינתיים, התחייב הוועד שלא לנקוט בעיצומים, והממונה על השכר עדיין מקפיא את מכתבי השימוע שהגיש לעובדי הבנק לפני כחודש.

הסכסוך בבנק ישראל נמשך זה ארבע שנים, לאחר שהממונה על השכר גילה הפרות לכאורה של הסכמי השכר. על פי הנטען, גרפו העובדים הטבות ושכר בסכומים הגבוהים מאלו המגיעים להם. השאלה כעת היא עבור כמה שנים אחורנית ישיבו העובדים את העודפים שקיבלו.

באוצר מבקשים להפחית בתנאי השכר של העובדים, או ליתר דיוק, ברכיב ההטבות להם זוכים העובדים: הטבות כגון תוספות שעות, אחזקת רכב וכו'. בנק ישראל אמנם זוכה לאוטונומיה, אולם כל הסכם שייחתם בין הנהלת הבנק לעובדים, צריך לעבור תחת פיקוחו של הממונה על השכר באוצר, והוא זה שאמור בסופו של דבר לאשר כי ההסכם אכן עומד בכללי שירות המדינה.

על אף שסכסוך השכר החל הרבה לפני תקופתו של הנגיד הנוכחי, סטנלי פישר, נראה כי הוא נחוש לסיים אותו במהרה. כך למשל, הודיע פישר לפני כשבועיים כי יערוך מסיבת עיתונאים בשעה 20:00, וההערכות היו כי הוא עמד להודיע על התפטרות או כוונה דומה. עם זאת, מסיבת העיתונאים בוטלה לאחר שראש הממשלה התערב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully