וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משרד התשתיות הלאומיות ישקיע בחברות סטארט אפ מתחום הקלינטק

גיא גרימלנד

4.4.2007 / 14:43

הקרן תשקיע 5 מיליון שקל ב-2007 בחברות סטארט אפ צעירות עבור בדיקת היתכנות טכנולוגית ועסקית ראשוניתמשרד התשתיות הלאומיות הכריז על "STARTERGY" - קרן הזנק לקידום מיזמים לאנרגיה חלופית ואנרגיה מתחדשת. מדובר בקרן שתשקיע 5 מיליון שקל בחברות סטארט אפ צעירות מתחומים אלו.
המימון הראשוני לתוכנית יינתן מתקציב משרד התשתיות הלאומיות בשיעור של כ-50% מעלות פרויקט המחקר, ועד לסך של כ-500 אלף שקל, כאשר על היזמים יהיה לגייס את 50% הנותרים. הסכום מיועד לחברות לצורך בדיקת היתכנות טכנולוגית ועסקית ראשונית.הקרן צפויה להשקיע בכ-10 פרויקטים חדשים בשנים הקרובות, כאשר במשרד מקווים שהיקף הקרן יגדל בשנת 2008. המודל יהיה דומה לזה שבמשרד המדען הראשי במשרת התמ"ת. כל חברה שתזכה להשקעה ממשרד התשתיות הלאומיות ותחל למכור - תחזיר את ההשקעה בה מכספי המכירות.

למרות שמדובר בקרן קטנטנה, היא מעוררת עניין בקרב יזמים. מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, עו"ד חזי קוגלר, מסר שלמעלה מ-350 יזמים וגורמים אחרים הביעו עניין ונרשמו לכינוס ההשקה של הקרן. קוגלר אמר כי לדעתו לא מדובר בקרן בהיקף קטן מדי. "מיליון שקל לפרויקט הם סכום מתאים לבדיקת היתכנות", ציין.

לפי דו"ח של פירמת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג, וחטיבת המחקר בדאו ג'ונס VentureOne, בוצעו בשנת 2006 בישראל שלוש השקעות הון סיכון בתחום, בהיקף של 22.5 מיליון דולר. בשנת 2005 לא בוצעה אפילו השקעת הון סיכון אחת. בישראל פועלת קרן הון סיכון אחת - יזראל קלינטק ונצ'רס (Israel Cleantech Ventures) - שמתמחה בהשקעות בתחומים אלו. לפי IVC-ONLINE, בארץ הוקמו רק 23 חברות סטארט אפ שגייסו כספים מקרנות הון סיכון לאורך השנים.שר התשתיות הלאומיות, בנימין בן אליעזר, אמר כי "אנחנו לא מסתפקים בהצהרות אלא משקיעים כסף ציבורי רב בעידוד המחקר והפיתוח היישומי בתחום זה".


טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully