וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אווירת חג באחד העם

4.4.2007 / 15:57

בורסת תל אביב ממשיכה לטפס

יום המסחר התנהל במגמה חיובית ונחתם בעליות שערים. בורסת תל אביב, שחזרה היום מחופשה בת יומיים, ליום מסחר קצר מהרגיל, רשמה עליות נאות במיוחד. זאת, בין היתר על רקע מגמה דומה בשוקי חו"ל, ובהשפעת התחזקותו של השקל אל מול המטבעות המובילים בעולם. מדד ת"א 100 ומדד ת"א 25, שמרו על שיאם החדש, והמשיכו להיסחר מעבר לרף ה- 1,000, אותו חצו השבוע בפעם השנייה השנה, וכך, באווירת חג הפסח, הסתיים יום חיובי נוסף באחד העם. בסיכום יומי: מדד ת"א 25 הוסיף 2.4%, מדד ת"א 100 ומדד נדל"ן 15 רשמו, כל אחד, עלייה של 2.2%, מדד יתר 30 עלה ב- 1.3% ומדד תל טק 15 שמר על יציבות. מחזור המסחר הסתכם היום ב- 1.9 מיליארד שקלים.
פועלים הוסיפה 4.8% במחזור של 224.2 מיליון שקל, לאומי עלתה ב- 3.3% במחזור של 146.9 מיליון שקל, דיסקונט הוסיפה 0.7% במחזור של 65.1 מיליון שקל, ואילו מזרחי רשמה עלייה של 2.4% במחזור של 15.2 מיליון שקל. בסיכום יומי, מדד תל אביב בנקים רשם עלייה מרשימה של 3.4%.
אפריקה ישראל הוסיפה 3.4% במחזור של 121.6 מיליון שקל. זאת, על רקע הודעתה בנוגע לרכישת קרקע בשטח של כ- 140 דונם, בפראג, באמצעות חברת הבת, אפי אירופה. הקרקע, הממוקמת על ציר תנועה ראשי, נרכשה תמורת 21 מיליון אירו, והיא מיועדת, ככל הנראה, להקמת שכונת מגורים בשילוב משרדים ומרכז מסחרי. זאת ועוד, אפריקה ישראל ממשיכה לשתף פעולה עם בסר, וזו תעביר לבעלותה מחצית מזכויותיה על קרקע באריזונה, עליה יקום פרויקט בהיקף השקעה של למעלה מ- 300 מיליון דולר.

קבוצת דלק ממשיכה לרכז עניין על רקע הנפקת DGRE, חברה בת של דלק נדל"ן, בבורסת לונדון. ההנפקה, שהושלמה אתמול, היתה אמנם מאכזבת, והמחיר למניה היה נמוך מהמתוכנן, אולם בכל זאת דלק נדל"ן רשמה היום עלייה של 1.9%, במחזור של 7.0 מיליון שקל. קבוצת דלק רשמה עלייה חדה יותר, של 3.5% במחזור של 31.7 מיליון שקל. זאת, בין היתר, על רקע הסכם שחתמה דלק תשתיות, חברה בת בבעלות מלאה, להקמת תחנת כוח בגינואה – ברזיל.

טאואר חתמה על חוזה המשך עם JPL, מרכז מו"פ המשותף לסוכנות החלל האמריקאית נאס"א ולאוניברסיטת Caltech. במסגרת החוזה תייצר טאואר חיישני תמונה מוטסים, הנישאים בחלל, תמורת סכום שטרם נמסר על ידי החברה. כתגובה, טיפסה מניית החברה ב- 1.9%, במחזור של 2.0 מיליון שקל.

אוסיף זינקה היום ב- 17.8%. זאת, לאחר פרסום ידיעה בנוגע להעברת השליטה בחברה למיליארדר ארקדי גאידמק, לפי שווי הגבוה בכ- 85% משוויה של החברה בשוק. גאידמק רכש את השליטה באוסיף, מידי בעליה הקודמים, משפחת אביב, תמורת סכום של כ- 600 מיליון שקלים, המשקפים מחיר של 241.3 שקל למניה. נציין, כי עוגן נדל"ן, הנמצאת בשליטת אוסיף, קפצה ב- 5.8%.

בזירת המט"ח, נקבעו היום, לראשונה מאז יום שישי, שערים יציגים המעידים על המשך התחזקותו של המטבע הישראלי. הדולר, נחלש מול השקל ב- 0.5% ושערו היציג נקבע על רמה של 4.135. זאת, על רקע נתוני הצמיחה החזקים והערכות בדבר הפסקת תהליך הורדת הריבית. האירו נחלש, אף הוא, ב- 0.2% ושערו היציג נקבע על רמה של 5.523 שקלים.

האפיק הסולידי נסחר היום במגמה חיובית. עליות נרשמו באפיק הצמוד ובאפיק השקלי, בעיקר, על רקע התחזקותו של השקל. השחרים טיפסו בשיעור של עד 0.9%, והצמודים הוסיפו שיעור של עד 0.5% ברובם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully