וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חוזה ענק לאלדין בהודו

שירלי יום-טוב

5.4.2007 / 11:28

תספק עד 3.8 מיליון מפתחות eToken בהיקף מוערך של עד 57 מ' דולר. סמנכ"ל הכספים: "ייתכן שנעלה את התחזיות ל-2007"

כמיליארד תושבים מאכלסים את תת היבשת ההודית, וחברת הישראלית עומדת ליהנות מהכנסות נדיבות בעקבות חוזה המאפשר לה לספק שירותי אבטחה ל-3.8 מיליון סטודנטים הודים. חברת פתרונות האבטחה הישראלית הודיעה כי נבחרה לספק עד 3.8 מיליון מפתחות זיהוי אישי לרשת - eToken - לסטודנטים בתחום ה-IT. אלדין לא חשפה את היקף החוזה, אך מפתח eToken נמכר בכ-15-10 דולר ליחידה, כך שמדובר בהכנסות של 57-38 מיליון דולר לכל הפחות. מדובר בחוזה ענק עבור אלדין, אשר סיימה את 2006 עם הכנסות שיא של 89 מיליון דולר.

הקונסורטיום ההודי ללימודים בתחום ה-IT בחר במפתחות הזיהוי של אלדין לאחר בדיקה יסודית שנמשכה כשנה. ה-eToken הוא רכיב חומרה בגודל של מפתח, המתחבר לשקע ה-USB של המחשב ומזהה את המשתמש בכניסה לרשת. מדובר ברכיב אבטחה, המאפשר שמירה על אבטחת הרשת ומניעת התחברות של גורמים מזיקים.

אבירם שמר, סמנכ"ל הכספים הטרי של אלדין, אומר כי העסקה חשובה ומהותית לא רק בשל היקפה הכספי, אותו הוא הגדיר כ"ענק" מבלי להיכנס לפרטים, אלא ברמה האסטרטגית. "התחרינו שם בכל השחקנים הקיימים בשוק, ולכן זו זכייה שאנו מסתכלים עליה מעבר לרמה של אספקת 3.8 מפתחות מיליון זיהוי", הוא אומר.

שמר מוסיף כי אלדין מוכרת בעסקה זו גם תכנים הקשורים בנושאים של קורסים אקדמיים הקשורים באותנטיקציה ואבטחת רשתות, אך חלק הארי של ההכנסות בחוזה יגיעו ממפתחות הזיהוי.

המניה מזנקת בתגובה

אלדין סיפקה תחזית שנתית לשנת 2007, לפיה הכנסותיה יהיו 102-95 מיליון דולר, והרווח הנקי יהיה 90 סנט עד 1.09 דולר למניה. ברור כי חוזה בהיקף זה מושיב את הנהלת החברה כדי לדון שוב בתחזית השנתית. "אם הכל יסתדר כפי שאנחנו מצפים, ונקבל הזמנות מהותיות לשנה הקרובה, נצטרך לשנות את התחזיות כלפי מעלה", אומר שמר.

לדבריו, החברה אינה יודעת עדיין מתי תקבל הזמנה ראשונה ומה יהיה היקפה, אך היא מניחה כי ההכנסות ייפרסו על פני כמה רבעונים לפחות. הכנסות בגין מכירת eToken מוכרות ברובן באופן מיידי עם משלוח המוצרים, ורכיב הכנסות קטן יחסית, הכולל תשלום עבור התוכנה המתלווה למוצר, מוכר כדמי רישיון תוכנה, הנושא עימו גם רכיב של שירות, שההכנסות ממנו מוכרות על פני תקופה.

אחת השאלות הקרדינליות המלוות עסקה גדולה כמו זו היא מה יהיה שיעור הרווח הגולמי המתלווה אליה. שמר אומר כי החברה מאמינה ששולי הרווח הגולמי שלה ימשיכו לנוע בשיעור של 80%-75%. ב-2006 היו שולי הרווח הגולמי של אלדין 77.5%, והרווח הנקי היה 14 מיליון דולר.

אלדין מזנקת בשעה זו ב-7% במסחר בתל אביב, במחזור הגבוה פי שניים מהממוצע לה. בשנה האחרונה איבדה החברה כ-23% מערכה, והיא נסחרת, גם בנאסד"ק, לפי שווי שוק של 250 מיליון דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully