וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחזורי ענק בתעודות הסל קסם שורט ת"א 25

שרון שפורר

5.4.2007 / 14:33

זאת לקראת פקיעת התעודה הראשונה כשהמעו"ף יגיע ל-1,040 נקודות. המעונינים בפוזיציית שורט "מגלגלים" כספם לתעודה החדשה

את המחזורים הגדולים היום בבורסה מרכזות שתי תעודות סל בחסר על מדד המעו"ף של חברת קסם. המחזור בקסם שורט תל אביב 25 עומד על 176 מיליון שקל והמחזור בקסם שורט תל אביב 25 ב' עומד על כ-210 מיליון שקל.

למחזורים החריגים יש הסבר פשוט: תעודת הסל בחסר המקורית של חברת קסם של אקסלנס נשואה, עתידה לפקוע כאשר מדד המעו"ף יגיע לגובה 1,040 נקודות - כלומר עלייה של פחות מ-15 נקודות מהרמה שלו בשעה זו.

במצב זה, משקיעים שמעוניינים לשמור על הפוזיציה של שורט על השוק "מגלגלים" את כספם לתעודה החדשה של קסם - שורט תל אביב 25 ב'. המחזור ערני במיוחד גם נוכח העובדה שמתקרב סוף שבוע ארוך בן ארבעה ימים בבורסה, כמו גם בשל כך שיש בוודאי גם משקיעים בתעודה שהחליטו לממש את השקעתם.

נקודה חשובה שיש לשים לב אליה כאשר מחליטים לגלגל את הכסף מהתעודה העומדת לפני פקיעה לתעודה החדשה היא שיעורי המינוף השונים של השתיים.

מחיר התעודה המקורית נקבע על ידי הפחתת גובה המדד מ-1,000 נקודות והכפלת הסכום שמתקבל ב-10. לעומת זאת, מחיר התעודה החדשה נקבע על ידי הפחתת גובה המדד מ-1,800 נקודות והכפלת הסכום שמתקבל ב-10. נוסחות שונות אלו הם שהביאו לשיעורי שינוי שונים בתעודות בימים האחרונים - מה שבלט במיוחד אתמול באחד העם, כשקסם תל אביב 25 נחתכה ב-8% ואילו קסם תל אביב 25 ב' ירדה רק ב-2.16%.

אבנר חדד, המנכ"ל המשותף בחברת קסם, מייעץ למשקיעים שרוצים לשמור על אותו המינוף גם בתעודה החדשה לקנות את אותו ערך נקוב שהחזיקו בתעודה הישנה. כלומר אם החזקתם ב-100 ערך נקוב - קנו 100 ערך נקוב.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully