וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קומברס עמדה בתחזיות המונמכות: דיווחה על הכנסות של 345 מיליון דולר ורווח של 28 סנט למניה

נטע יעקבי

28.8.2001 / 23:26

התחזיות לשאר השנה נותרו על כנן; ההוצאות החד פעמיות הסתכמו ב-22 מיליון ד' בגין פיטורים ומחיקות מוניטין; קומברס אינפוסיס הצליחה להגדיל את נתח השוק

קומברס טכנולוג'י עברה בהצלחה את מבחן הרבעון השני כאשר עמדה במדויק במספרים אותם סיפקה באזהרת הרווח. החברה דיווחה על הכנסות של 345 מיליון דולר ורווח נקי של 50 מיליון דולר, או רווח למניה של 28 סנט, בניכוי הוצאות חד פעמיות. ההוצאות החד פעמיות הסתכמו ב-22 מיליון דולר, בגין הוצאות על פיטורים ומחיקות של השקעות שערכן ירד ויש צורך להתאימן לספרים.

מנכ"ל ונשיא החברה, קובי אלכסנדר, ציין כי תוצאות הרבעון השני משקפות את השפעת ההאטה העולמית בהוצאות על הון וההאטה הכלכלית העולמית. "למרות המצב אנו ממוצבים היטב בשווקים בהם אנו פועלים, ומאמינים כי שווקים אלו טומנים בחובם הזדמנויות אטרקטיוויות לצמיחה ארוכת טווח".

חטיבת קומברס (לשעבר CNS) ייצרה 85% מההכנסות, עם בסיס לקוחות רחב ביותר של 375 לקוחות ברחבי העולם. החטיבה מספקת שירותים תאים קוליים, SMS, שירותי אינטרנט נייד ועוד. לדברי אלכסנדר, ספקי שירותי התקשורת הבינו כי השירותים המשוכללים מהווים נשק אסטרטגי חשוב בעולם תחרותי.

קומברס אינפוסיס הצליחה להרחיב את נתח השוק שלה

חטיבת קומברס אינפוסיס תרמה 9% מההכנסות, ולראשונה הצליחה להרחיב את נתח השוק שלה, כאשר הצליחה לחדור לשווקים הנחשבים לצעירים יותר. החברה הבת של קומברס, אולטיקום , אחראית ל-5% מההכנסות. החברה, המספקת שירותי ערך מוסף עתירי רווח דיווחה אתמול על הכנסות שיא זו הפעם השישית ברציפות.

סמנכ"ל הכספים של החברה, דיויד קננברג, הוסיף כי התנאים הכלכליים הנוכחיים הם הקשים ביותר בהם נתקלה החברה מעולם, והתוצאה היא צפיות מוגבלת ביותר, DSO (ימי לקוחות) מתארכים, עיכוב, ביטול וקיטון בהזמנות.

ימי הלקוחות, כלומר הזמן מחתימת העסקה ועד לקבלת הכסף, התארכו מ-98 יום ברבעון הקודם ל-117, וגם צבר ההזמנות קטן מ-325 ל-252. כמו כן, בשל הצטמקות תקציבי ההוצאות, חלק מהלקוחות החליטו לדחות החלפה או שדרוג של מערכות קיימות, או לחילופין צמצום הכמות המוזמנת.

התחזיות נותרות על כנן

למרות זאת, החברה עומדת מאחורי התחזיות המוקדמות ואינה משנה דבר בתחזית לשאר השנה. הרבעון השלישי אמור לסמן את התחתית, בו צפויה החברה לדווח על הכנסות של 330 מיליון דולר ורווח של 20 סנט למניה. ברבעון הרביעי צפויה החברה לדווח על הכנסות של 340 מיליון דולר ורווח של 23 סנט למניה, פרופורמה.

החברה סיימה את הרבעון עם 1.7 מיליארד דולר בקופה וסה"כ נכסים שמסתכמים ב-2.7 מיליארד דולר.

המספרים שסיפקה החברה עומדים במדויק בתחזיות המונמכות של אזהרת הרווח. לאחר פרסומה היתה צריכה החברה להוכיח כי זו מעידה חד פעמית ולא קצהו של קרחון, והיא עמדה בכך בהצלחה כאשר לא הנמיכה את התחזיות לשאר השנה.

מניית החברה, הנסחרת בנאסד"ק, סיימה את המסחר בירידה של 4.4% ל-28.5 דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully