וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פיפר ג'פרי: אולטיקום מצליחה לשחות כנגד הזרם; מותירים לחברה המלצת "קנייה חזקה"

נטע יעקבי

28.8.2001 / 19:57

החברה יצרה לעצמה מוניטין של מי שקובעת הכנסות שיא ועוקפת את התחזיות רבעון אחר רבעון; מעמדה המוביל בשווקים מתפתחים, כגון שוק המתגים הרכים, מבטיח את יכולתה לעשות זאת גם בעתיד

"גודל ההישג של אולטיקום מתרחב כאשר הוא נבחן על רקע תנאי השוק הקשים", כך אומרים היום בבית ההשקעות פיפר ג'פרי. על רקע הירידות שחוות חברות רבות בשורת ההכנסות, בולטת אולטיקום כמי שמצליחה לשחות כנגד הזרם.

החברה דיווחה על הכנסות שיא בפעם השישית ברציפות, של 17.9 מיליון דולר, המצביעות על צמיחה של 69% לעומת הרבעון המקביל ועל רווח נקי של 10 סנטים למניה - צמיחה של 145% מהרבעון המקביל, ובהתאם לתחזיות בית ההשקעות.

התוצאות היפות יחד עם הנתונים החיוביים העולים מהדו"ח מחזקים את בטחונם של כלכלני בית ההשקעות בחברה. רוב הכנסות החברה מקורן מחוץ לארה"ב, ולכן אם חברות רבות נפגעו דווקא בגלל תלותן בשוק האמריקאי, הרי שאולטיקום חסינה יותר מהן לתנודתיות בשוק זה.

מרבית ההכנסות הגיעו משוק שירותי ערך מוסף עתירי רווח אשר הביקוש בו גדל, ומצמיחה מהירה בשוק המתגים הרכים. מכיוון שבבית ההשקעות סבורים כי צמיחה בשוק זה רק תמשיך, והחברה מבססת בו את מעמדה, הרי שמקור זה צפוי לספק לה הכנסות יפות גם בעתיד. כמו כן, נוכחותה החזקה של החברה בשוק שירותי ערך מוסף עתירי רווח מבטיחה כי תהנה מהצמיחה בביקוש בו. בהיעדר מתחרים משמעותיים, מוצרי החברה בשוק זה הפכו לסטנדרט.

בנוסף, ההכנסות המעוכבות ירדו ב-6.5 מיליון דולר מ-9.7 ברבעון הקודם, והחברה צופה כי גם מספר זה ילך ויקטן, ככל שלקוחות נוספים יעברו להתקנה בשיעור מלא, ועל כן ייתכן שההכנסות הישירות יגדלו ברבעונים הבאים. ימי הלקוחות גדלו אומנם ב-5 ימים ל-59, אך עדיין בטווח הנורמלי של החברה.

אתמול עם פרסום הדו"חות הודיעה החברה על מינוי סמנכ"ל כספים לחברה. מרק קיזמן יהיה למעשה סמנכ"ל הכספים הראשון של החברה, לאחר שעד כה מילא את תפקיד זה סמנכ"ל הכספים של קומברס , דויד קננברג. מהלך זה מרמז אולי על תחילת התנתקות מהחברה האם.

למעשה, אומרים האנליסטים, אולטיקום יצרה לעצמה מוניטין של עקיפת תחזיות על בסיס קבוע, והצליחה להתמיד בדפוס זה גם בתנאי שוק קשים, ובמיוחד בהשוואה לשחקניות אחרות בתחום אשר ביצועיהן קטנו. בבית ההשקעות לא שינו את התחזיות להכנסות של 18.6 מיליון דולר ולרווח נקי של 10 סנטים למניה ברבעון השלישי של השנה וגם הותירו המלצת "קנייה חזקה" על כנה.

השינוי היחיד שנעשה הוא בהורדת מחיר היעד מ-33 ל-23 דולר, על מנת לשקף את הירידה בוולאוציה של השוק בו פועלת החברה. מניית החברה נסחרת היום במחיר של 14.3 דולר. למשקיעים הספקנים יותר אומרים בבית ההשקעות כי למרות שהמחיר אולי נראה גבוה, בהתחשב בבטחונות שהיא מציגה, אולטיקום יכולה בהחלט להתמיד בהצגת ביצועים נאים.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully