וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חיים רמון: מי החברים שלו

גיא לשם

8.4.2007 / 18:07

את הפגישה החשאית שנערכה בין שר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן, לבין קודמו בתפקיד שנאלץ לפרוש, בחרו השניים לקיים באחד ממגדלי המשרדי בסיטי של רמת גן. המיקום לא היה מקרי. לפגישותיו החשאיות ביותר בשנים האחרונות השתמש חיים רמון במשרדיו של איש העסקים אפרים קונדה, לשעבר קרוב משפחתו ומי שנחשב אחד מהמקורבים אליו ביותר בשלושת העשורים האחרונים. קונדה נשוי לציפי, אחותה של גרושתו של רמון, פנינה. בעקבות הגירושים לא נותק הקשר ביניהם.

עסקיו של קונדה רבים ומגוונים. בעבר ייצג בישראל את איל ההון היהודי גרמני יוסף בוכמן, מבעלי מתחם הדולפינריום. קונדה הכיר בין בוכמן לבין ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, וניסה לקדם את עסקי הנדל"ן של בוכמן במתחם הדולפינריום. הוא נחשב גם לאחד מחבריו הקרובים של פויו זבלדוביץ', מיליארדר בריטי מבעלי השליטה באל על ואף מייצג אותו בעניינים שונים בישראל.

קונדה מכהן בנוסף כיו"ר רבד, חברה ציבורית בתחום הנדל"ן הפועלת בעיקר בחו"ל, שנרכשה באחרונה על ידי יגאל אהובי, וכחבר דירקטוריון בחברה הציבורית נכסים ובניין מקבוצת אי.די.בי. הקשר לאי.די.בי אינו מקרי. קונדה הוא גם חבר קרוב של נוחי דנקנר והיה גם מי שהכיר בינו לבין "הרנטגן", הרב יעקב איפרגן מנתיבות, שצמרת עולם העסקים נוהרת אליו כדי לקבל את ברכתו ולהשאיר בקופתו תרומות נדיבות.

במשך השנים הסתייע רמון בקונדה לא רק בתור מארח לפגישות חשאיות אלא גם כיועץ קרוב וכצומת של קשרים המועילים בפוליטיקה ובעסקים. ניתן לשער שרמון לא יסכים לקבל על עצמו את תפקיד שר האוצר בלי שיעבור תחילה להתייעצות ארוכה אצל קונדה.

חברי ה"שמינייה"

שנותיו הארוכות של חיים רמון בפוליטיקה הותירו בפנקס הטלפון שלו בעיקר חברים מהדרך הפוליטית המשותפת, גם אם את רובם השאיר מאחור כשהיה בין הראשונים להצטרף לקדימה (לפי כמה פרשנים פוליטיים הוא היה זה שהגה את רעיון הקמתה - ג.ל). כמה מאותם חברים שזיהו כמוהו כי הדרך הפוליטית במפלגת העבודה אינה מבטיחה עתיד ורוד, פרשו לעולם העסקים ונעים כיום על הציר המחבר בין עסקים לפוליטיקה.

בין חבריו של רמון שעשו את הדרך הזאת בולט אברהם בורג, לשעבר יו"ר הכנסת ומי שהתמודד על ראשות העבודה. לאחר פרישתו חבר לאנשי העסקים המואשמים בפלילים, אביב אלגור ואיאן דייויס, ומונה ליו"ר החברה הציבורית ויטה פרי גליל.

רמון ובורג בקשרי חברות אמיצים עוד מימיהם ב"שמינייה" - קבוצת ח"כים צעירים במפלגת העבודה שניסתה להוביל מהפך מול הגוורדיה הוותיקה. גם אחרי פרישתו סייע בורג לרמון בפוליטיקה. ניתן לשער שדלתו של רמון כשר אוצר לא תהיה סגורה בפני בקשותיו של בורג אם יהיו כאלה.

מכל קשת הפוליטיקה

חבר אחר שעשה את אותה דרך ונותר בקשרים עם רמון הוא ח"כ לשעבר אלי גולדשמיט, העובד כיום צמוד לעידן עופר בחברה לישראל.

את רמון מקיפים גם פוליטיקאים ממפלגות אחרות שפרשו לעשות לביתם, כמו חברו אריה דרעי מש"ס, בעל קשרים ענפים בצמרת העסקית של ישראל ואיש עסקים בפני עצמו שאולי עוד יחזור באחד הימים להנהגת מפלגתו.

בשנים האחרונות חזר רמון, שהיה פנוי למדי בחייו הציבוריים, לאהבה ישנה - קבוצת הכדורגל הפועל תל אביב. לבקשת חברו הפרסומאי, מושיק תאומים, קיבל את תפקיד יו"ר המועדון והחל לנסות לשקם את ההריסות לקול תשואות האוהדים. עם הקמת קדימה והחזרה למרכז הזירה הפוליטית נאלץ רמון להוריד את רמת פעילותו במועדון ולהסתפק בעידוד מהיציע.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully