וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הדולר איבד 0.12% ונקבע על 4.124 ש'

טל לוי

10.4.2007 / 15:51

בנק ירושלים: הדולר יירד לכיוון 4 ש'. מנהל חדר עסקות מט"ח, איתן אדמוני: הורדת ריבית של 0.5%-0.25% לא תיצור שינוי אמיתי

"גם אם הריבית תורד ב-0.25% או אפילו ב-0.5% - זה לא ייצור הבדל משמעותי. רק הורדה אגרסיווית של 2%-1% תיצור שינוי אמיתי, אולם הסבירות לצעד שכזה נמוכה ביותר", כך אמר הבוקר מנהל חדר עסקות מט"ח בבנק ירושלים, איתן אדמוני. הדולר איבד היום עוד 0.12% ושערו נקבע על 4.124 שקלים.

גם בעולם נחלש הדולר והוא נסחר בשעה זו ברמה של 1.34 דולר ליורו. בניגוד לבורסה, אשר מרכזת היום שני ימי מסחר שבוטלו בעקבות חופשת הפסח, הדולר מרכז רק את ההתפתחויות שאירעו אתמול, שכן הוא נסחר בין הבנקים ביום שישי וביום ראשון.

ביום שישי הוסיף הדולר 0.4% לעומת היורו, לאחר שבארה"ב פורסם דו"ח תעסוקה חיובי עבור חודש מארס, שהצביע על תוספת של 180 אלף משרות, לעומת תחזית של 168 אלף משרות. שיעור האבטלה בארה"ב ירד במפתיע ל-4.4% - רמה זהה לזו שנרשמה באוקטובר, אשר היתה הנמוכה ביותר זה שש שנים - לעומת 4.5% בחודש הקודם.

תחזית הכלכלנים היתה כי שיעור האבטלה יישאר ללא שינוי. עלייה זו החזיקה מעמד בדיוק ליום אחד, וכבר אתמול התחזק היורו מול הדולר, על רקע ציפיות להמשך העלאת הריבית בגוש היורו.

"צמיחה פנטסטית"

"אנו רואים טרנד ברור לרעת הדולר וחולשתו בעולם משתקפת גם במישור המקומי", אמר אדמוני. "ארה"ב חווה בעיות קשות בדמות גירעונות, ובחודשיים האחרונים נוצרה צרה חדשה בדמות הקריסה בשוק המשכנתאות ללווים בעייתיים. כל אלה החריפו את הסנטימנט השלילי ממנו סבל הדולר. כבר לפני כן ראינו המשך ירידה של הדולר בשווקים הבינלאומיים, ביתר שאת".

אדמוני מציין כי בנוסף לצרות בארה"ב, ישראל ממשיכה להפגין צמיחה פנטסטית, בשילוב מצב ביטחוני שאולי לא משתפר, אבל גם לא מחמיר. בנוסף לכך, זרימת ההון לישראל ממשיכה להציע ריבית ריאלית גבוהה. "ייתכן שנראה תיקון טכני לכיוון ה-4.15 שקלים, אולם בסופו של דבר הכיוון הכללי הוא לכיוון ה-4 שקלים בטווח של כחודשיים", סיכם אדמוני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully