וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האקסיט של דני גולדשטיין: ימכור החזקותיו בפורמולה ליסקל תמורת 25 מ' ד' במזומן וכ-40 מ' ד' באג"ח להמרה של יסקל

גולן פרידנפלד

29.8.2001 / 18:45

רפי פלד ואריה גבעוני, בעלי השליטה בפויכטונגר השקעות, משלימים את מסע הרכישות שהחל ברכישת השליטה בפויכטונגר, המשיך ביסקל ומסתיים בפורמולה

השליטה בפורמולה עומדת לעבור בשעות הקרובות לידי חברת יסקל שבשליטת רפי פלד, מפכ"ל המשטרה לשעבר, ואריה גבעוני. ככל הנראה, ימכור גולדשטיין את ההחזקות שלו ושל אחיו גד (18%) בתמורה ל-25 מיליון דולר במזומן וכ-40 מיליון דולר באיגרות חוב להמרה של יסקל.

לגולדשטיין תהיה אפשרות להמשיך ולהחזיק בפורמולה דרך יסקל במידה ויחליט להמיר את איגרות החוב להמרה שניתנו לו. התעלומה שעדיין לא נפתרה היא כיצד יורחב גרעין השליטה בפורמולה, אם בכלל. בפני פויכטונגר השקעות (שהיא בעלת השליטה ביסקל) עומדות שלוש אפשרויות:

הראשונה היא להתחיל לאסוף מניות בשוק החופשי, בהנחה שלא החלה כבר לעשות כן. השנייה היא לפנות לבעלי המניות הגדולים בחברה, דוגמת מחשוב ישיר , המחזיקה ב-6.2% מפורמולה, או יצחק תשובה, המחזיק ב-4.7% מהחברה. האפשרות השלישית היא לצאת בהצעת רכש לחלק נכבד ממניות פורמולה, וכך לצמצם את החזקות הציבור ולהגדיל את החזקותיה.

נראה כי המהלך להעברת השליטה בפורמולה היה מהלך שתוכנן היטב ונרקם, ככל הידוע, על ידי טל יגרמן, יועצו של רפי פלד: בחייל התחילו ברכישת 36% מחברת פויכטונגר השקעות בתמורה ל-82 מיליון שקל, מה שהקנה להם גישה לקופת המזומנים של החברה, שמסתכמת ב-19 מיליון דולר. במקביל, רכשה משב תעשיות 10% מפויכטונגר השקעות בתמורה ל-23 מיליון שקל. המזומנים בקופתה של פויכטונגר הם בדיוק הסכום הדרוש לשתי המשתלטות על מנת להשלים את רכישת השליטה בחברת יסקל ולהגיע מאחזקה של 7% לאחזקה של 50.1% בחברה.

ואומנם, אתמול רכשה פויכטונגר השקעות מבעלי השליטה ביסקל - שמעון לסר, אמנון כסלו, אהוד כסלו, שמואל כסלו, אורית כסלו, שמואל שפר ונתי פריד - למעלה מ-325 אלף מניות של יסקל המהוות כ-11.5% מהונה המונפק. העסקה בוצעה לפי מחיר של 65.6 שקל למניה, מחיר הגבוה בכ-89% ממחיר המניה בבורסה. בסך הכל העבירה פויכטונגר השקעות לידי בעלי השליטה ביסקל סך של כ-21.3 מיליון שקל.

בינתיים, דני גולדשטיין לא מבזבז זמן וכבר היום דווח על מגעים שהוא מנהל לרכישת כ-50% מהמניות בחברת לירז הבורסאית. לדבריו של גולדשטיין, מתנהלים מגעים עם כ-4 חברות שונות, בהן לירז. גולדשטיין אמר כי העסקה עדיין לא הושלמה, כך שלא ניתן לדבר על מחיר או על כמות המניות שתירכש.

לדברי גולדשטיין, נראה כי החברה תרכוש מניות מבעלי המניות בלירז, אך גם נושא זה עדיין לא סוכם. בעלי המניות הגדולים בלירז הם דסק"ש (כ-42%) ומייסד החברה, אריה קילמן (17.4%). גולדשטיין הדגיש כי אף אחד מבעלי המניות הנוכחיים לא מעוניין למכור את כל אחזקותיו, כך שכל בעלי המניות הנוכחיים יישארו גם לאחר סגירת העסקה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully