וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורסת תל אביב ממשיכה לטפס

11.4.2007 / 17:44

החג אמנם נגמר, אולם, האווירה החיובית עדיין מורגשת באחד העם

יום המסחר התנהל, ברובו, במגמה חיובית ונחתם בעליות שערים. מגמה חיובית בשווקי העולם הביאה את הצבע הירוק גם אל מסכי אחד העם, ועם חיזוק קל מקרן המטבע הבינלאומית, שהעלתה את תחזית הצמיחה של ישראל ל- 2007 ל- 4.8%, סיימה בורסת תל אביב עוד יום אופטימי. למומנטום החיובי תרם גם הדולר, שממשיך לצנוח ולחזק בקרב המשקיעים את הציפיות להודעת נגיד בנק ישראל על הורדת ריבית נוספת. בסיכום יומי: מדד ת"א 25 הוסיף 0.2%, מדד ת"א 100 עלה ב- 0.3% ומדד נדל"ן 15 טיפס ב- 0.2%, מדד יתר 30 רשם עלייה של 0.5% ומדד תל טק 15 עלה ב- 0.2%. מחזור המסחר הסתכם היום ב- 1.6 מיליארד שקלים.
פועלים הוסיפה 0.8% במחזור של 100.6 מיליון שקל, לאומי עלתה ב- 1.2% במחזור של 59.8 מיליון שקל, דיסקונט טיפסה ב- 0.4% במחזור של 61.1 מיליון שקל, ואילו מזרחי איבדה שיעור של 0.6% במחזור של 14.2 מיליון שקל. בסיכום יומי, מדד תל אביב בנקים רשם עלייה של 0.7%.

נייס טיפסה ב- 1.5% במחזור של 23.4 מיליון שקל, על רקע דיווח על הזמנה בהיקף של מיליוני דולרים. חברת האבטחה ADT, הזמינה מהחברה את חבילת הפתרונות NICE Perform, המאפשרת לארגון לנתח נתונים המגיעים ממערכות הקלטה דיגיטליות, להסיק מהם מסקנות, ולייעל באמצעותם את הקשר מול הלקוח.

גיוון הוסיפה 2.5% במחזור של 13.0 מיליון שקל, לאחר שהודיעה היום על חתימת הסכם שיתוף פעולה עם חברת Fujinon Corporation. על פי ההסכם, החברות ישתפו פעולה בפיתוח מוצרים חדשים בתחום האנדוסקופיה למערכת העיכול , וכן, בתחום הדיאגנוסטיקה.

תשואה 10 דיווחה על ניהול מו"מ לרכישת נכס מקרקעין בעסקת קומבינציה בקריובה שברומניה. החברה מתכננת הקמת קומפלקס, הכולל מעל 200 יחידות דיור ומרכז מסחרי, באמצעות חברה בת מקומית. זאת, בעלות של כ- 12 מיליון אירו, כאשר סך המכירות הצפוי מהפרויקט מסתכם בכ- 22 מיליון אירו. כתגובה לדיווח זינקה מניית החברה ב- 10.7%.

בי.אס.פי רשמה זינוק נאה של 17.5%, על רקע קבלת אישור לשיווק גרסה חדשה של HyperQ System. החברה דיווחה היום על קבלת אישור מה- FDA המאפשר לה לשווק גרסה חדשה של מוצר, המאפשר אבחון של איסכמיה לבבית במאמץ, תוך ביצוע מבחן קליני סטנדרטי.

פאנגאיה קפצה ב- 9.9%. זאת, בעקבות רכישת 2 קומפלקסים למגורים ולמסחר בערים קמניץ והוהנשטיין שבגרמניה, תמורת 67 מיליון שקל. כמו כן, החברה הודיעה, כי הגיעה להסכם עם בנק קרדיט סוויס למימון העסקה, כך שיעמיד לרשותה מימון בשיעור של כ- 85% משווי הנכסים.

בזירת המט"ח רשם היום המטבע האמריקאי היחלשות נוספת והגיע לשפל שלא ראה כמותו בשנים האחרונות. הדולר נחלש בכ- 0.4%, אל מול השקל, ושערו היציג נקבע על רמה של 4.107. האירו, נחלש גם הוא, בשיעור דומה, ושערו היציג נקבע על רמה של 5.511.

איגרות החוב נסחרו היום במגמה חיובית, בין היתר, אודות לחולשתו של הדולר בהשוואה לשקל, ובהשפעת התחזקות הציפיות להמשך תהליך הורדת ריבית, עקב כך. השחרים והצמודים רשמו עליות של עד 0.3% ועד 0.4%, בהתאמה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully