וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

S&P קיצץ את דירוג האשראי של אגיר, חטיבת הרכיבים האופטיים של לוסנט, לדרגת "זבל"

יהודה שויצר

29.8.2001 / 19:25

הורדת הדירוג נעשתה לאחר שדירוג האשראי של החברה האם לוסנט הורד לדרגת "זבל"; דירוג אשראי "זבל" יוביל גופים גדולים רבים למכור אג"ח של החברה

צרותיה של לוסנט ממשיכות להכות בחברות הבנות שלה. היום הודיעה חברת דירוג האשראי S&P על קיצוץ דירוג האשראי של אגיר (סימול AGRa) לדרגת "זבל" (Junk). בחברת הדירוג ציינו כי בטווח הקרוב הם צופים כי יהיה קשה מאוד ליצרנית הרכיבים האופטיים לרשום רווח. דירוג האשראי של החברה הוא כעת "BB מינוס".

ב-S&P ציינו כי תחזית הדירוג של החברה נותרה "יציבה". בחברת הדירוג ציינו כי המשך החולשה בשוק בו החברה פועלת מוביל לירידה בהיקף ההזמנות למוצרי החברה. "הסביבה העסקית העגומה עלולה להוביל לכך שהחברה תמשיך לרשום הפסד תפעולי לפחות עד שנת הכספים 2002", נכתב בדו"ח.

הורדת דירוג האשראי ל"זבל" תוביל גופים גדולים רבים למכור אג"ח של החברה על רקע חוקים המגבילים אחזקות אג"ח מסוג זה בקרנות מסוימות. הורדת הדירוג עלולה גם לטרפד את גיוסי ההון שמתכננת אגיר.

להורדת הדירוג הנוכחית קדמה הורדת דירוג אשראי של החברה האם לוסנט ע"י S&P ומודי'ס. דירוג האשראי של לוסנט קוצץ על רקע חולשה בדרישה לציוד התקשורת וקשייה לקצץ את חובותיה הגבוהים. חברת דירוג האשראי S&P קיצצה את דירוג האשראי של לוסנט לטווח הארוך בשתי דרגות לדרגת BB מינוס, מדרגת BB פלוס. לטווח הקצר הורד הדירוג ל-C.

נכון ל-30 ביוני, כך נכתב בדו"ח, לאגיר חוב של 2.5 מיליארד ויתרת מזומנים של 3.3 מיליארד דולר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully