וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ההפסדים באי.די.בי אחזקות נמשכים: 153 מיליון שקל ברבעון השני

אילן מוסנאים

29.8.2001 / 19:33

במחצית הראשונה של השנה הפסידה החברה 289 מ' ש'; הנזק העיקרי - מענפי הטכנולוגיה והתקשורת; הפסד של 231 מ' ש' לאי.די.בי פיתוח

אי.די.בי אחזקות הפסידה ברבעון השני של 2001 סכום של 153 מיליון שקל, לעומת רווח של 55 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה הבת אי.די.בי פיתוח הפסידה ברבעון 231 מיליון שקל, ובסיכום שני הרבעונים הראשונים של השנה הפסידה 458 מיליון שקל.

הכנסות אי.די.בי אחזקות ברבעון השני הסתכמו ב-3.45 מיליארד שקל - גבוה ב-3.6% מהכנסותיה ברבעון המקביל שהסתכמו ב-3.33 מיליארד שקל.

אי.די.בי אחזקות, שגרעין השליטה שלה עבר בתקופה האחרונה שינויים מהותיים, הפסידה במחצית הראשונה של השנה 289 מיליון שקל, לעומת רווח של 164 מיליון שקל בתקופה המקבילה. ההכנסות במחצית השנה הראשונה הסתכמו ב-6.87 מיליארד שקל - גבוה ב-3.3% מאשר בתקופה המקבילה.

החברה מסרה בדו"חותיה כי תוצאותיה הושפעו מההאטה הכלכלית במשק ובשווקים הבינלאומיים, מהאירועים הבטחוניים בארץ ומהמשבר בשוק ההון ובתחומי התקשורת והטכנולוגיה.

שני הענפים האחרונים הם הגורמים המרכזיים להפסדי החברה ברבעון השני. ענף התקשורת הסב לאי.די.בי אחזקות הפסדים של 24 מיליון שקל, כאשר חברת הכבלים תבל, שהפסידה 78 מיליון שקל ברבעון השני, תרמה להפסדים 16 מיליון שקל, ולעומתה סלקום המשיכה להציג תוצאות חיוביות וסיפקה לאי.די.בי רווחים של 15 מיליון שקל (מתוך רווח של 137 מיליון שקל עליו דיווחה סלקום).

נזק מהותי של 22 מיליון שקל נגרם לאי.די.בי בעקבות השקעתה בחברת גלובל וילג' טלקום ברזיל, שאמורה לספק שירותי תקשורת מתקדמים בברזיל, אשר הפסידה 41 מיליון דולר ברבעון השני. מנגד, דיווחה חברת התקשורת הבינלאומית ברק על רבעון שני חיובי, שהסתיים עם רווח של 6 מיליון שקל, לעומת הפסד של 24 מיליון שקל ברבעון המקביל.

מגזר הטכנולוגיה אחראי להפסדים של 137 מיליון שקל של אי.די.בי ברבעון השני. בין המפסידות: אי.סי.איי - הפסד של 6 מיליון שקל; אלרון - הפסד של 12 מיליון שקל; סאיטקס - הפסד של 68 מיליון שקל. חברת לירז , שהיום נודע כי פורמולה מנהלת מגעים לרכישת השליטה בה, תרמה הפסד של 16 מיליון שקל לתוצאות אי.די.בי.

מנגד, נהנתה אי.די.בי אחזקות מרווח הון של 19 מיליון שקל בגין מכירת ההחזקות של כלל תעשיות ביוטכנולוגיה ב-Pharmaceutical Resources.

שורה מעניינת נוספת בדו"ח נוגעת לחברת גיוון אימג'ינג, שהגישה תשקיף להנפקה בנאסד"ק. אי.די.בי אחזקות מוסרת בדו"ח כי אין ודאות שההנפקה אכן תתבצע, ובכל מקרה היא אינה צפויה לרשום בגינה רווחים, כיוון שגיוון נמצאת עדיין בשלב המו"פ.

במגזר הבנייה והנדל"ן של אי.די.בי נרשמה ירידה של כ-50% ברווח לעומת הרבעון המקביל ל-6 מיליון שקל. גם מגזר השירותים הפיננסיים לא הסב הרבה נחת לאי.די.בי, כאשר הרווח ברבעון השני נחתך ב-76% ל-4 מיליון שקל, לעומת 17 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בתחום המסחר נרשם שיפור קל בפעילות, כאשר הרווח גדל ב-20% ל-12 מיליון שקל. המגזר החיובי ביותר היה מגזר התעשייה, בו הציגו החברות הבנות רווח של 41 מיליון שקל - גבוה בכ-60% מהרבעון המקביל. עם זאת, יש לציין כי השיפור בתחום נבע בעיקר מרווח הון של 36 מיליון שקל בעקבות מכירת חלקה של דסק"ש בטמבור .

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully