וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ת"א: המעו"ף סיכם שבוע בעלייה של 0.5%

נתן שבע

12.4.2007 / 17:33

המסחר נסגר בירידות שערים, המעו"ף איבד היום 0.4%. מניית הפועלים עלתה ב-1.2% ומניית טבע איבדה 2.2%

הירידות בשוקי העולם אתמול והיום משכו את תל אביב לסיים את שבוע המסחר המקוצר במגמה שלילית. מדד המעו"ף איבד 0.4% ל-1,033 נקודות ומדד ת"א 100 ירד 0.6% לרמה של 1,024 נקודות. מחזורי המסחר היו נמוכים מההמוצע והסתכמו ב-1.5 מיליארד שקל. בסיכום שבועי טיפס מדד המעו"ף ב-0.5% ומדד תל אביב 100 עלה ב-0.2%.

ירידות השערים ברחבי העולם יוחסו להערכות המחודשות כי הריבית בארה"ב תשוב לעלות.

בפרוטוקול ישיבתו האחרונה של הבנק הפדרלי, אשר פורסם אתמול, העריכו ראשי הבנק כי יתכן שיהיה צורך בהעלאות ריבית נוספות בארה"ב כדי לבלום את האינפלציה. המשקיעים בארה"ב, שכבר העריכו כי עידן העלאות הריבית נותר מאחור - התאכזבו, והדבר ליווה את יתר שוקי העולם היום.

הדולר שוב תפס את הכותרות היום, והמשיך ליפול גם לאחר קביעת השער היציג ברמה של כ-4.06 שקלים.

מנגד, בבנק ההשקעות מריל לינץ' פירסמו היום סקירה חיובית אודות המשק הישראלי. במריל צופים צמיחה של 5% ב-2007 וכן נתוני מקרו טובים. עם זאת, צופים בבנק ההשקעות כי הבחירות יוקדמו - מה שעשוי להשפיע על הבורסה לשלילה, בטווח הקצר. במריל מציעים לנצל חולשה זמנית זו ולהצטייד במניות.

מריל לינץ' ממליצים על בזק

את מחזורי המסחר הובילו מניות הבנקים, אשר בניגוד למגמה בשוק דווקא טיפסו. הפועלים הוסיפה 1.2% וריכזה גם היום את המסחר הגבוה בשוק. לאומי טיפסה ב-0.7%.

המניה המומלצת ביותר של מריל היא בזק שמציעה תשואה גבוהה להון ואת הדיווידנדים הגבוהים בשוק. למרות חיכוכים בצמרת החברה, הדבר אינו משנה את הסביבה העסקית בה פועלת החברה. בזק הוסיפה 0.5%.

מניה מומלצת נוספת היא מכתשים אגן שצפויה להציג רבעון ראשון מצוין שאמור לאותת על יציאה מהמשבר. מכתשים איבדה 0.6%.

במריל ציינו לטובה גם את כימיקלים לישראל שצפויה להציג אף היא תוצאות טובות על רקע עלייה במחירי האשלג והפוספטים. בנוגע לאורמת, כתבו במריל כי המניה צפויה לטפס בעקבות שורה של חוזים עליהם תודיע ב-2007. כימיקלים לישראל הוסיפה 1.7% ומנגד אורמת איבדה 1%. החברה לישראל שזינקה אתמול בכ-5% הוסיפה היום עוד 0.9%.

פתיחה שלילית של מניית טבע בוול סטריט הובילה לירידה במניה, שאיבדה 2.2%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully