וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"פישר יוריד הריבית ב-0.25% בלבד הרבעון"

טל לוי

12.4.2007 / 11:46

כך סבורים במריל לינץ' לאור רמת הנזילות בשוק שתמשיך ותעלה. עוד כותבים שם ועדת וינוגרד היא איתות להקדמת הבחירות

עד סוף הרבעון הנגיד יוריד את הריבית ב-0.25% בלבד. ועדת וינוגרד היא איתות להקדמת הבחירות. כך כותבים הבוקר בבית ההשקעות מריל לינץ' בסקירה שהוציאו בתחום הפיננסים לקראת הרבעון השני של 2007.

"רמת הנזילות בשוק תמשיך ותעלה, הן מצד המשקיעים הזרים והן מצד המשקיעים המוסדיים. קיים פוטנציאל אדיר ב-2008 שכן הריבית הנמוכה תמשיך להטות את משקי הבית לכיוון שוק ההון. גם הרפורמה להורדת נטל מס ההכנסה צפויה לשחרר כסף שיופנה גם הוא לשוק ההון", אומרים בבית ההשקעות.

במריל מציינים כי השוק התעלם עד כה מרפורמה חשובה: החלת חוק פנסיה חובה. ההערכה היא כי כיום כ-40% מכח העבודה נטול פנסיה והחלת החוק צפויה להזרים סכומי כסף אדירים לקרנות הפנסיה - דבר שצפוי להגדיל את הנזילות בשוק ב-50%. מדובר בזרימה איטית של כסף למשך 10 שנים שפירושה תוספת משאבים אדירה לשוק ההון - דבר שזכה להתעלמות מסיבה לא ברורה.

סומכים על הכלכלה הישראלית

במריל מציינים כי ישראל ממשיכה להציג נתונים חזקים: תחום המקרו כלכלה ממשיך להציג נתונים טובים ובמריל מדברים על צמיחה חזויה של כ-5% - בדומה להערכה שהציגו בבנק ישראל. הריבית צפויה לרדת ב-0.25% בלבד ברבעון הקרוב כלומר עד סוף יוני. בכך יוצאים במריל נגד ההערכות שדיברו על ירידה של 0.5% בריבית. נתונים חיוביים נוספים הם גירעון של פחות מ-1% בתקציב וכן עודף של כ-5% במאזן התשלומים של ישראל.

תמיכה נוספת לשוק ההון רואים בטווח הארוך יותר כאשר תינתן תשובה לשאלה האם יכולים הבנקים להשקיע את תיק ההשקעות העצמיות (נוסטרו) בשוק ההון. במריל מעריכים שמדובר בסכום של כ-40 מיליארד דולר שרובו צפוי להיות מופנה לאג"חים. עם זאת מדובר בתחזית לטווח ארוך של מספר שנים.

צופים בחירות

"ועדת וינוגרד היא האיתות הראשון לבחירות מוקדמות בישראל", מעריכים במריל. התרחיש שמתווים בבנק ההשקעות הוא שרגע לאחר קיום הבחירות הפנימיות בפלגת העבודה, תפרוש המפלגה מהקואליציה על מנת להתכונן לבחירות. ביולי-אוגוסט מתחילים דיוני התקציב כאשר מפלגת העבודה מעוניינת לשוב למדיניות חברתית ואין פלטפורמה נוחה יותר ליציאה.

המניות המומלצות של מריל לינץ' לטווח של שנה: בזק, כי"ל, מכתשים אגן ואורמת.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully